Гра на скрипці: Як тримати інструмент.

Віртуозність гри на скрипці в чому залежить від того, чи правильно скрипаль тримає інструмент в руках, наскільки добре володіє смичком, як тонко відчуває музику, як довго до цього практикувався і від інших речей. Для початку слід навчитися правильно тримати скрипку.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що скрипку слід тримати зліва, а в правій руці у вас буде смичок. У випадку, якщо ви лівша, тримайте скрипку праворуч, а ліву руку залиште вільною для смичка.
2
не кладіть підборіддя на подушку, вона створена для кращої фіксації інструменту, а не для підтримування шиї.
3
Коли будете грати на скрипці, не прагніть натискати на смичок з силою. Злегка натискайте на струни пальцями, вивчайте, який звук видає при цьому скрипка. Нехай ваша кисть при цьому буде розслаблена. Багато скрипалі-віртуози тримали смичок, використовуючи різні пальці. Відчуйте, яким чином зручніше володіти смичком вам.
4
Намагайтеся тримати інструмент на рівні очей, щоб гриф був у полі вашого зору. Пальці лівої руки розташуйте перпендикулярно по відношенню до струн і ближче до деки таким чином, щоб ви легко могли ударяти по струні самими кінчиками пальців.
5
У разі необхідності можете підняти скрипку злегка вгору - так вам буде зручніше орудувати смичком, однак намагайтеся при цьому не доторкатися лівою рукою до тіла. Можете злегка нахилитися вправо, направляючи ліву руку до правої, а праву - до лівої.
6
Щоб вам було комфортно грати, великий палець на лівій руці спрямувати до середнього, але не слід витягати його над грифом.
7
Можете потренуватися тримати смичок в руках на олівці. Керуйтеся при цьому головним принципом: кисть повинна бути розслаблена, але в той же час зафіксована. Для цього розслабте руку, великий і вказівний палець при цьому стикнутися. У вийшло кільце вставте олівець, середнім і безіменним пальцями злегка притримуючи його. Мізинець при цьому залишається розслабленим. Тренуйтеся щодня. Незабаром ваша рука звикне до такого стану, тоді можете сміливо брати в руки смичок.
8
Вивчивши всі правила, знайдіть своє власне, відшукайте таке положення скрипки і смичка, при якому вам буде комфортно. Грайте так, як відчуваєте, і віддавайтеся відчуттям.