Як позбутися від слизу в носі.

Часті респіраторні захворювання, малорухливий спосіб життя і неправильне харчування утворюють в носовій порожнині велика кількість слизу. Накопичуючись роками в пазухах носа, вона заповнює їх пористу структуру і призводить до зниження нюху і слуху, які нерідко приймають за вікові зміни. Але якщо регулярно позбавлятися від слизу в носі, то можна повернути повноцінне дихання, а також уникнути всіх небажаних наслідків.
Вам знадобиться
  • - Теплий сольовий розчин;
  • - хвойний відвар;
  • - кип'ячена вода;
  • - гуртка або блюдце;
  • - спринцівка або чайник для промивання носа.
Інструкція
1
Щоб позбутися від слизу в носі, можете вибрати більш прийнятний спосіб і засіб. Це промивання носа за допомогою теплого сольового розчину або хвойного відвару, які можна втягувати носом з дрібного блюдця, або промивання тими ж розчинами, але з спринцівки або чайничка, або тривалий полоскання горла звичайною кип'яченою водою або хвойним відваром. Кожне з цих коштів розріджує слиз і виводить її назовні.
2
Для промивання носа приготуйте сольовий розчин (в 500 мл кип'яченої води додайте 2 ст.л. солі) або хвойний відвар (заваріть готовий хвойний збір згідно інструкції, але обсягом не менше 0,5 л). Після ранкового туалету приступайте до очищення носа від слизу.
3
Якщо для промивання носа вибрано блюдце, налийте в нього будь розчин. Нахилившись над ванною, закрийте одну ніздрю, а інший втягуйте в себе воду з блюдця. Таким же чином промийте іншу ніздрю. Рот тримайте відкритим, але стежте за тим, щоб дихання було тільки носом. При правильному виконанні вода разом із слизом повинна витікати з рота.
4
Робіть промивання до тих пір, поки вода не буде втягуватися в ніс безперешкодно і так само легко витікати з рота. Після кожного промивання висякатися по черзі обидві ніздрі. Для повного очищення порожнини носа від слизу і залишків розчину наберіть в рот звичайної води і три рази протягом 20 секунд голосно прополощіть горло.
5
Якщо для промивання носа обрана спринцівка або спеціальний чайник, також наберіть в нього один з рекомендованих розчинів. Нахиливши голову над ванною, влийте весь обсяг спринцівки спочатку в одну ніздрю, а потім, висякавшись, повторіть те ж саме з іншого. При правильному промиванні вода буде витікати з вільної ніздрі. Після промивання також прополощіть горло, щоб видалити залишилася в пазухах носа воду або слиз.
6
Щоб позбутися від слизу в носі за допомогою полоскання горла, приготуйте звичайну воду або хвойний відвар (500 мл і більше) і 20 разів по 20 секунд голосно полощіть горло. Цей метод добре розріджує слиз, і під час її стікання по задній стінці носоглотки слиз необхідно отхаркивать, після чого полоскати горло знову. І так до тих пір, поки не з'явиться відчуття повного очищення порожнини носа. Цю процедуру корисно виконувати щодня. Вона є прекрасною профілактикою простудних захворювань.
Корисна порада
При респіраторних захворюваннях для полоскання горла і промивання носа можна використовувати досить теплий розчин і з іншими травами, які мають протизапальну і дезинфікуючу дію.