Як виконати трикотажний шов.

Деякі деталі в'язаних виробів необхідно з'єднувати спеціальним трикотажним швом. В першу чергу це стосується тонких суконь і кофтинок з втачними рукавами. Як правило, таким швом з'єднують вироби, пов'язані на спицях або на машині. Можна таким швом пришити і декоративні деталі. Його перевага в тому, що він малопомітний. Якщо трикотажний шов виконати акуратно, то його буде взагалі не видно. Нитки повинні бути того ж кольору, що й виріб, але трохи тонше.
Вам знадобиться
  • - деталі вироби;
  • - форма;
  • - праска;
  • - нитки, з яких в'язалося виріб;
  • - голка з великим вушком.
Інструкція
1
Перед складанням вироби підготуйте деталі. Якщо вони пов'язані з вовняної, бавовняної або шовкової пряжі, їх необхідно відпарити або пропрасувати. Деталі з синтетики просто намочіть, розправте і наколи на викрійку. Наколоти або приметать на викрійку потрібно будь-які деталі. При цьому лицьова сторона стикається з схемою крою. Частини шерстяного вироби отпарьте через вологу тканину. Лен, напіввовна, бавовна і шовк пропрасуйте. Гумку та інші рельєфні візерунки не чіпайте взагалі.
2
Для втачіванія рукава та прикріплення планок можна використовувати наступний шов. Підготовка до складання в цьому випадку починається в процесі в'язання. Закривайте петлі потрібних деталей додаткової ниткою іншого кольору. Найкраще взяти контрастні нитки, щоб їх було добре видно. Знайдіть середину рукава і позначте її вузликом іншого кольору. Приколіть або приметайте рукав до деталей спинки і полички. Намічену середину сумістите з плечовим швом.
3
Закріпіть нитку в нижній частині оката на виворітного стороні. Виведіть її черга третю петлю рукава на лицьову сторону, потім проведіть в другу петлю рукава і пройми. Простягніть нитку, введіть голку з боку пройми в четверту петлю і протягніть через неї і петлю рукава. З боку знову протягніть голку з ниткою в третю петлю. На ділянці, який ви вже закріпили, поступово висмикуйте додаткову нитку. Таким чином шийте до кінця. З лицьового боку такий шов нагадує ряд виворітних петель.
4
Трикотажний шов «петля в петлю» підходить для з'єднання різних виробів. Вони можуть бути пов'язані як в одному напрямку, так і в різних. Закріпіть нитку з виворітного боку. Виведіть її через першу петлю краю однієї деталі і введіть в що знаходиться навпроти петлю інший. Захопіть 1-2 нитки, знову виведіть голку на лицьову сторону. Проколіть ту ж петлю першої деталі, з якою ви починали стібок. У вас повинна вийти петелька. Повторіть стібок через другу петлю і далі по всьому ряду.
5
У цього шва багато різновидів. Наприклад, якщо ви зшиваєте вироби, пов'язані в одному напрямку, строго поєднуйте петлі. В цьому випадку трикотажний шов виглядає як додатковий лицьовій ряд петель. Якщо ж вам потрібно вшити рукав-реглан або з'єднати бічні зрізи, то у вас вийде «ялинка». Закріпіть нитку внизу з виворітного боку, виведіть голку на лицьову сторону через першу петлю рукава і введіть її в першу петлю скоса полички. За виворітного стороні простягніть нитку і введіть голку в другу петлю рукава, потім по лицьовій стороні - в другу петлю скоса.