Як поміняти материнську плату. Як можна замінити материнську плату.

Материнська плата - основа комп'ютера, і якщо вона виходить з ладу, машина встає. Буває, що плата не підлягає ремонту, або його вартість рівнозначна покупці нової. В цьому випадку, можна самостійно поміняти стару материнську плату на нову.
Інструкція
1
Для початку від'єднайте від системного блоку всі дроти, включаючи провід електроживлення. Тепер огляньте системний блок, щоб зрозуміти, як він розбирається, тому, що при всій різноманітності сучасних системних блоків неможливо заздалегідь передбачити систему кріплень конкретного. Більшість системників можна розібрати, відкрутивши кілька гвинтів на його задній кришці. Деякі системні блоки замість гвинтів оснащені особливими засувками, і для того, щоб розібрати системник, не потрібно нічого відкручувати. У кожному разі, вам потрібно зняти обидві бічні кришки, щоб отримати повний доступ до нутрощів комп'ютера.
2
Після того, як кришки будуть зняті, в залежності від розмірів вашого системного блоку, ви зрозумієте, чи є необхідність знімати оптичний привід і жорсткий диск. Так, якщо блок достатньо великий, то материнську плату напевно вдасться витягти, не знімаючи жорсткий диск і оптичний привід, а якщо системник компактний, цих дій не уникнути. Припустимо, у вас випадок складний, і вам доведеться робити додаткові дії. В цьому випадку за допомогою викрутки відкрутіть гвинти, що кріплять жорсткий диск, оптичний привід, і, можливо, дисковод для флоппі-дисків, якщо такий є. Шлейфи та проводи, якими вони з'єднані з материнською платою, слід від'єднати з боку материнської плати, запам'ятавши місце контакту.
3
Тепер потрібно від'єднати блок живлення від материнської плати, і викрутивши гвинти, що кріплять блок живлення, вийняти його з корпусу системника. Перед тим як ви зможете мати повний доступ до плати, вам буде потрібно із задньої сторони системника відкрутити всі гвинти, якими кріпляться відеокарта, звукова карта, мережева карта та інші пристрої, чиї кріплення знаходяться на задній стороні системного блоку. Тепер зняти материнську плату заважають тільки декілька гвинтів або засувок, якими вона кріпиться до корпусу системного блоку. Слід знайти місця кріплень і від'єднати плату від корпусу.
4
Залишився передостанній крок - від'єднати від материнської плати кулер, процесор, і планки оперативної пам'яті. Кулер, зазвичай, кріпиться на засувки, і зняти його не складе труднощів. Під кулером знаходиться процесор, прикріплений до материнської плати спеціальним кріпленням. Зніміть процесор, і відкладіть його вбік. Залишилося тільки зняти планки оперативної пам'яті, і материнську плату можна відправляти на спокій. Щоб поставити нову плату, досить дотримати всю послідовність у зворотному порядку - це не важко, якщо вам вдалося дійти до цього моменту.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GxHdCQRbZDU
Зверніть увагу
Технічно заміна материнської плати легше, ніж заміна корпусу. Ну, так і почнемо: Вимкніть від комп'ютера все, що до нього підключено: шнури живлення, клавіатури, кабелі миші, монітора, принтера, сканера і т.д. Зніміть з себе заряд статистичного електрики. Навіть маленький розряд може пошкодити плату.
Корисна порада
Заміна материнської плати являє собою витяг практично всіх пристроїв з системного блоку, власне заміну плати і підключення всіх пристроїв заново. По суті, вимагається повністю розібрати комп'ютер і знову зібрати його. Установка материнської плати є досить складною процедурою, що вимагає досвіду та необхідних інструментів.
На купівлі комп'ютера можна добре заощадити, якщо придбати всі комплектуючі і зібрати його самостійно. В цьому немає нічого особливо складного. Звичайно, потрібно приділити час, трохи вивчити архітектуру ПК. Але зате можна навчитися збирати комп'ютер самостійно. До того ж у майбутньому у вас не виникне проблем із заміною будь-якого компонента ПК. Починати збірку потрібно з кріплення материнської плати до стінки корпусу.
Вам знадобиться
  • - комп'ютерний корпус;
  • - викрутка.
Інструкція
1
В світі комп'ютерної техніки все стандартизовано. Це не означає, що всі системні плати мають однаковий форм-фактор. Але є певні стандарти. Те ж саме стосується і комп'ютерних корпусів. В в кожному з них є стандарт кріплення для всіх форм-факторів материнських плат.
2
Спочатку вам необхідно зняти кришку з корпуса комп'ютера. Після цього його найкраще покласти на бік. У такому положенні вам буде найзручніше працювати. На задній частині корпусу є місце виведення інтерфейсів системної плати. Покладіть плату таким чином, щоб її інтерфейси виявилися виведені назовні системного блоку.
3
Тепер уважно вивчіть пристрій. Ви побачите, що по його боках є отвори для кріпильних гвинтів. На корпусі комп'ютера в тих же місцях є спеціальні «ніжки», які якраз стикуються з отворами на платі. За допомогою кріпильних гвинтів прикрутите системну плату до корпусу комп'ютера. Гвинти потрібно вкручувати щільно, щоб в кінцевому підсумку пристрій був добре фіксоване в системному блоці. Сама по собі материнська плата важить небагато, але потрібно враховувати, що до неї ще буде кріпитися і відеокарта, і процесор, і важкий радіатор.
4
Тепер необхідно підключити до системної плати дроти, які йдуть від корпуса комп'ютера. У правому нижньому куті системної плати знаходяться інтерфейси підключення кнопки живлення, перезавантаження, датчика роботи жорсткого диска. Поруч знаходяться дроти, які йдуть від передньої панелі корпусу комп'ютера. На кожному проводі є коннектор підключення, на якому є напис.
5
В інструкції до материнської плати є опис кожного інтерфейсу. Наприклад, якщо на схемі написано Power SW, то це означає, що серед проводів ви повинні знайти той, на коннекторе якого також написано Power SW, і підключити його до цього інтерфейсу. Якщо ви підключите неправильно, нічого не згорить, комп'ютер просто не запуститься.