Як шити шовк.

Шовкові вбрання не потребують декоративних вишукуваннях - струмлива ніжна тканина красива сама по собі. Однак працювати з цим примхливим матеріалом може не кожна швачка: він ковзає, неміцні шви норовлять розпуститися, на поверхні полотна з'являються непривабливі збірки і затяжки ... Перш ніж шити шовк, необхідно уважно вивчити всі тонкощі портняжной роботи. Для початку краще вибрати просту викрійку одягу вільного покрою. Приготуйте всі необхідні інструменти, матеріали та фурнітуру і починайте творити.
Вам знадобиться
 • - відріз натурального шовку;
 • - тепла вода і місткий таз;
 • - миючий засіб для делікатних тканин;
 • - праска;
 • - креслення (бажано і макет) майбутнього виробу;
 • - кравецький метр;
 • - папір, олівець і ножиці;
 • - підкладковий матеріал;
 • - відріз нековзкого полотна;
 • - шпильки;
 • - кравецькі ножиці;
 • - тонкі голки (№№60-75);
 • - нитки шовкові і бавовняні (№№ 50 і 65);
 • - швейна машина з транспортером (регульованою лапкою);
 • - оверлок;
 • - аркуш паперу;
 • - додатково: желатин, флізелін, подмишечнікі.
Інструкція
1
Замочите шовкову тканину в теплій воді із спеціальним миючим засобом для делікатних тканин. Укладайте відріз в простору ємність акуратними шарами, щоб не утворилося заломів. Через 2-3 години ретельно виполощіте шовк в чистій воді і гарненько струсіть його над ванною. Сушіть, розправивши всі складки. Потім отгладьте, задавши відповідний режим праски. Дійте акуратно, щоб не розтягнути полотно! Тепер можна не боятися несподіваною усадки готового виробу.
2
Продумайте майбутній вигляд шовкового вбрання. Стилісти не радять перевантажувати його складними деталями і ускладнювати лінії крою. Речі рекомендується робити вільними. Якщо ви вибрали прилеглий силует, окремо викроїте підкладку - вона приховає припуски на шви, а виріб краще сяде по фігурі. Підкладковий матеріал повинен бути щільним, але «дихаючим». Наприклад, шовк на основі з 100% -го бавовни.
3
розкроювати шовк на підстилці з щільного полотна (лляного або бавовняного), щоб він менше ковзав по столу. Робіть викрійку основних частин (переду, спинки, спідниці) обов'язково по частковій лінії (тобто по основній нитки тканини, паралельно кромці). Якщо модель передбачає стоячий комір, матеріал для нього можна різати по косою.
4
Сколите деталі по лінії зрізу шпильками, щоб вони не совалися під вашими руками. Не варто різати одночасно два шари шовкової тканини - як би ви акуратно ні діяли, вони будуть розповзатися. Щоб кромка шовкових деталей не пішла махрам, деякі умільці використовують так звані ножиці "зигзаг", розроблені спеціально для кравецьких робіт.
5
Пропрасуйте припуски (вони повинні бути стандартними - 1,5 см) вирізаних деталей виробу по лінії згину, щоб при шиття строчка лягала рівніше. Потім необхідно змітати шви вручну, використовуючи шовкові нитки (№65) і дуже тонку голку. Можна скористатися спеціальними голками для проблемних тканин (рекомендовані №№ - від 60 до 75). Більш товсті залишать у капризний шовку отвори, які при видаленні допоміжної нитки потім не приховаєш! Маленький секрет: зрізи на світлому шовку можна зробити міцніше, промазав їх розведеним желатином і пропрасувавши через паперовий лист білого кольору.
6
Шийте шовкову річ на машинці короткими стібками (до 2 мм). Добре, якщо інструмент оснащений транспортером, так як він забезпечує гарне кріплення лапок. Якщо подібного пристрою на вашій швейній машинці немає, переконайтеся, що тиск лапки добре регулюється. Крім того, вам знадобиться оверлок для обробки зрізів на шовку (подвійна подгибка на тонкому полотні виглядає кустарно).
7
Заправте в швейну машинку бавовняну нитку №50 - нею ви будете виконувати основні сполучні шви. Для обробки нижньої кромки і петельок для застібки можна використовувати шовкову нитку - вона майже не видно на «обличчі» виробу. При роботі з шовком освойте також деякі інші правила: - виконавши сходинку і обробивши краю припусків оверлоком, заутюжьте зшиту смужку тканини в одну сторону; - ніколи не прокладайте шов поперек шпильок, щоб не продірявити шовк; - при сточуванні деталей крою рекомендується підкласти під виворітну сторону тонкий паперовий лист; - для дублювання робочої тканини можна використовувати тонкий клейовий флізелін; - порчу натурального шовку через поту можна запобігти, якщо пришити до проймі рукавів подмишечнікі. Ці напівкруглі деталі з бавовни можна придбати у відділі швейної фурнітури і пришити вручну: одна частина входить в низ пройми, інша пришивається до припуску вручну.
8
Нарешті, зшийте підкладку-чохол і пристрочите до основної тканини, виворіт до вивороту.
Зверніть увагу
Важливе правило при шиття з шовку - це точне креслення і акуратна строчка. Якщо доведеться розпорювати неправильно покладені шви, то отвори від голок зіпсують зовнішній вигляд витонченого наряду. Спробуйте виконати макет вироби з дешевого ситцю і тільки після цього приступайте до основної роботи.