Як зарядити agm акумулятор. зарядний пристрій для гелевих свинцевих акумуляторів.

Так звані гелеві акумулятори, що позначаються також як AGM або VRLA, є свинцевими і за способом зарядки мало відрізняються від звичайних, з рідким електролітом. Але при цьому вони є малообслуговуваних.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що гелеві свинцеві акумулятори вимагають практично тих самих заходів безпеки при використанні, що й звичайні. При зарядці вони можуть виділяти водень, хоча ймовірність цього і невелика. Тому поряд з заряджатимуться акумулятором (навіть якщо він встановлений всередину, скажімо, джерела безперебійного живлення або касового апарату) не можна палити, користуватися відкритим вогнем, якими джерелами іскор. Ні в якому разі не можна розбирати AGM-акумулятори, замикати їх накоротко. Однак, на відміну від звичайних свинцевих акумуляторів, вони допускають роботу в будь-якому положенні, а не тільки у вертикальному.
2
Оскільки ємність гелевого акумулятора зазвичай мала, ні в якому разі не використовуйте для його зарядки автомобільні зарядні пристрої. Вони стабілізують струм зарядки на занадто великому рівні.
3
Найбільш простий спосіб зарядки AGM-акумулятора полягає у використанні в якості зарядного пристрою джерела безперебійного живлення, розрахованого на використання батареї з тими ж параметрами, що і та, яку ви збираєтеся заряджати. Придбайте був у вжитку джерело, в якому вийшов з ладу власний акумулятор. При знеструмленому і вимкненому джерелі підключіть до нього замість штатного акумулятора той, який ви хочете зарядити, дотримуючись полярності. Пам'ятайте, що в більшості таких приладів ланцюг заряду має гальванічний зв'язок з мережею живлення, тому під час зарядки не торкайтеся жодних дротів. Прилад сам повідомить вам, коли зарядка завершиться.
4
При зарядці AGM-акумулятора від джерела стабільного струму (не стабільні напруги!) Використовуйте ту ж методику, що і для звичайного свинцевого акумулятора. Спочатку протримаєте акумулятор під струмом, рівним однієї десятої його ємності, доти, поки напруга на його висновках не дорівнюватиме 2,4 В в перерахунку на одну банку (наприклад, якщо банок шість - 14,4 В). Потім знизьте струм до однієї двадцятої ємності і протримаєте його під таким струмом ще дві години. Якщо ємність виражена в міліампер годинах, ток після перерахунку буде виражений в міліампер, а якщо ємність виражена в ампер-годинах - струму.
Зверніть увагу
Акумуляторні батареї за технологією AGM (Absorbent Glass Mat). AGM-акумулятори виготовлені за новою технологією Absorbent Glass Mat, в основі якої закладено принцип нетекучесті електроліту. Ці акумулятори продуктивні, стійкі до вібрації, збільшенню циклів заряду/розряду і прості в установці.
Корисна порада
Акумулятори AGM. Bosch HighTec. За останні десять років споживання електроенергії в автомобілі значно виросло. Батареї AGM вже підтвердили свою циклічну стійкість в умовах первинної комплектації: вони витримують до 300 зарядно-розрядних циклів, або втричі більше, ніж звичайні стартерні батареї.
За своєю будовою гелеві акумулятори або як їх ще називають - акумулятори agm, мало чим відрізняються від стандартних акумуляторів на основі рідкого електроліту. Вони вкрай мало обслуговуються, що ускладнює життя простого споживача.
Інструкція
1
Дотримуйтесь необхідних заходів обережності. AGM акумулятори за своїм устроєм дуже нагадують звичайні. Тому під час зарядки акумулятора ні в якому разі не курите, усуньте всі джерела відкритого вогню або іскор. Тобто навіть клацати звичайним вимикачем не варто. Це пов'язано з тим, що при зарядці акумулятора в процесі хімічної реакції може виділятися водень. Якщо він досягне небезпечної концентрації в закритому приміщенні, то велика ймовірність вибуху в разі знаходження в тому ж приміщенні джерел вогню. Заряджати agm можна не тільки у вертикальному положенні, на відміну від звичайних свинцевих акумуляторів.
2
Також запам'ятайте, що не можна використовувати для зарядки гелевих акумуляторів автомобільні зарядні пристрої, оскільки струм зарядки буде стабілізуватися на неприпустимо високому рівні.
3
Використовуйте джерело безперебійного живлення, розрахованого на батарею такої ж ємності, щоб зарядити agm акумулятор. По суті, це самий простий і доступний спосіб. Вам знадобиться джерело живлення - придбайте його на авторинку. Цілком підійде б/у, оскільки нові продаються тільки в комплекті з власними акумуляторами.
4
Переконайтеся, що дане джерело безперебійного живлення вимкнений з мережі. Підключіть до нього ваш акумулятор; обов'язково дотримуйтесь полярності. Увімкніть прилад. Під час зарядки не торкайтеся жодних дротів. Коли зарядку буде завершена, прилад повідомить вам про це.
5
Використовуйте для зарядки гелевого акумулятора джерело стабільного струму. Зверніть увагу на те, що йдеться не про джерело стабільного напруги. Процес зарядки agm акумулятора аналогічний зарядці звичайного свинцевого. Тримайте акумулятор під струмом, рівним приблизно 0,1 його ємності.
6
Потім, коли напруга досягне значення 2,4 В, знизьте силу струму до 0,05 ємності акумулятора. Під таким струмом акумулятор потрібно протримати приблизно 2 години. Вимкніть прилад. Витягніть з нього заряджений акумулятор.