Як зробити водяне опалення.

Принцип водяного опалення полягає в тому, що вода, що циркулює по трубопроводу, нагрівається і віддає тепло за допомогою радіаторів, потім надходить в опалювальний котел, нагрівається і знову повертається по колу. Таке опалення добре зберігає задану температуру, рівномірно прогріваючи приміщення по всьому периметру.
Вам знадобиться
  • - опалювальний котел
  • - труби
  • - фурнітура
  • - радіатори
  • - зварювальний апарат
  • - паяльник по пластику
  • - насос
Інструкція
1
Зробіть проект опалення. Для нормального функціонування майбутньої системи необхідно розрахувати кількість радіаторів, фурнітури (вентилі, заглушки) і метраж труб, з якої буде монтуватися опалювальна система. При розрахунку використовуйте довідники та іншу спеціальну літературу. Проект опалення можна замовити у фахівців.
2
Визначтеся з типом водяного опалення. В одноповерхових будинках з плоскими дахами рекомендується монтувати систему горизонтально. Якщо в будинку вертикальна дах, ефективніше буде двотрубна система циркуляції. Тип розводки - верхній або нижній, залежно від конструктивних особливостей.
3
проштробити в стінах отвори під кріплення для радіаторів. Встановіть кріплення, на які нагрівальні елементи будуть навішуватись. Закріпіть на них опалювальні батареї.
4
Монтаж опалення починайте від котла - по всьому периметру приміщення. Приєднаєте трубопровід до радіатора, використовуючи необхідну фурнітуру. Труба повинна бути прокладена по колу, щоб повернутися назад до котла. В першу чергу монтується подача, потім - «обратка».
5
Після закінчення монтажних робіт наповніть опалювальну систему водою і включите котел. Обстежте трубопровід на предмет протікання і за наявності таких прийміть заходи до їх усунення.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=hD-JzylI5Fw
Зверніть увагу
При монтажі опалення важливо правильно розрахувати кількість секцій в радіаторах і витримати ухили при установці труб. Інакше відхилення від заданого температурного режиму, повітряні пробки в системі стануть звичайним явищем, а саме водяне опалення не буде працювати на повну потужність.
Корисна порада
Бажано використовувати пластикові труби: в такій системі менший об'єм рідини, відповідно, квартира або будинок нагріваються швидше. Пластикові труби дешевше і довговічніше металевих, естетичніше виглядають.