Виготовлення плити: Як зробити своїми руками.

Електрична або газова плита є обов'язковим атрибутом кухні. Її монтаж потрібно здійснювати в суворій відповідності з правилами безпеки. Нюанси створення підключення залежать від моделі плити і від особливостей приміщення.
Інструкція
1
Кухня, в якій буде розміщена плита, варильна поверхня або духову шафу, в обов'язковому порядку повинна бути обладнана системою вентиляції. Сучасні вимоги до безпеки і гігієни житлового приміщення зобов'язують встановлювати витяжку безпосередньо над місцем розміщення плити. Якщо ви не можете дозволити собі установку витяжного блоку, то в обов'язковому порядку обладнайте вікно потужним вентилятором.
2
Якщо ви вбудовуєте плиту в стільницю, її матеріал повинен бути з жаропрочностью не менше 100оС, а товщина не менше 25мм. Якщо з обох сторін від плити будуть шафи, то відстань від стінки шафи до краю плити повинно рівняти 15 см, не менше. До стіни самої кухні це відстань дорівнює 5 см. На жаль, дотримати ці правила часом неможливо, особливо на маленьких кухнях хрущовок і брежневок. Тому між плитою і шафою потрібно прокласти негорючий теплоізоляційний матеріал.
3
Електричну плиту підключайте після перевірки заземлення. Розетка, в яку встромляється шнур плити, повинна вести безпосередньо до електрощитку. Ніяких подовжувачів і перехідників використовувати не можна.
4
Якщо плита газова, то підключати її може і повинен тільки фахівець газової служби. Коли підключення буде завершено, газовщик перевіряє герметичність всіх з'єднань і робить відмітку в паспорті встановленого обладнання. Оскільки газ рекомендується перекривати після кожного приготування їжі, кран повинен стояти в доступному для дорослих місці, а його ручка повинна бути легкокерованою. Останній етап установки газової плити - це регулювання полум'я. Воно повинно рівно горіти без жовтих проблисків.
5
Багато сучасних газові плити оснащені електропідпалюванням. В цьому випадку процес установки плити включає в себе і електротехнічні роботи, описані в третьому кроці.