Як зробити підйомник. Підйомник для машини своїми руками.

Якщо ви будуєте будинок своїми руками, напевно ви зіткнулися з проблемою підйому вантажу на другий поверх. Як варіант будівельники використовують леси, мостки та ручну переноску. Але краще змайструвати мобільний і легкий підйомник вантажу до 200 кг на основі сходів. В основі конструкції лежить сходи з паралельними тятивами.
Інструкція
1
Приготуйте готові сходи з алюмінію, можна з профільованої сталі. Підійде навіть саморобна дерев'яна драбина, зроблена вашими руками. Головна вимога - тятиви драбини повинні бути ідеально паралельними і максимально міцними, адже вони служитимуть напрямними «рейками» для транспортує платформи, що піднімає вантажі.
2
Спочатку вислухайте саму ідею. По напрямних рейках ви приведете в рух транспортну платформу на декількох класах. Колеса дозволять платформі переміщатися вгору і будуть надійно її утримувати.
3
Закріпіть платформу на 6 колесах - 3 колеса з кожного боку. Знімати чи одягати свій візок ви будете з торця сходів. Якщо вас чекає підйомник переставляти і перенастроювати, вам підійде більш мобільний варіант без жорсткого кріплення вантажної платформи на сходових тетивах. Адже сходи завжди встановлена під великим нахилом до стіни. Ясно, що центр ваги платформи - в проекції опорної площі само сходів. Якщо ви приберете нижні колеса з направляючих рейок, то зможете швидко знімати і ставити платформу. Використовуйте швидкороз'ємне з'єднання, наприклад, «карабін» з підйомним тросом.
4
Перекиньте через блок трос, закріпіть його на верху сходів. Вантажну платформу ви будете піднімати вгору за допомогою цього троса. Як привід можете використовувати ручне зусилля або підключити реверсивний електричний двигун. Вручну ви зможете підняти тільки близько 60 кг. Якщо додасте вороти або поліспасти, то масу вантажу зможете збільшити. Якщо підключіть електромотор, то кожен раз зможете піднімати декілька сотень кілограм. Слідкуйте, щоб редуктор на двигуні обов'язково використовувався черв'ячний, тому що він володіє ефектом автоматичного гальмування, має значний коефіцієнт уповільнення. Якщо ви використовуєте планетарний (шестерний) редуктор, то продумайте стопорящую пристрої з обох сторін, щоб вантаж зручно було не тільки піднімати, але й опускати.
5
Встановіть вимикачі, що зупиняють електромотор при досягненні крайніх положень, щоб трос не порвати, а платформа не впала. Електромотор може бути встановлений внизу і з'єднаються зі сходами конструктивно, а можете помістити його нагорі і використовувати верхній блок тільки для зміни напрямку зусиль при підйомі.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил безпеки.