Як захищати диплом.

Захист дипломної роботи процедура хвилююча й відповідальна. Адже позаду роки навчання, а до отримання звання «дипломований спеціаліст» один тільки крок. Як зробити цей крок впевнено і легко, не піддаючись хвилюванню і паніці?
Інструкція
1
По-перше, подумайте про те, що ви не перший і не останній чоловік, що захищає диплом. Через комісію викладачів проходить щороку не один десяток випускників. А значить, упередженого ставлення боятися не варто.
2
По-друге, ретельно підготуйте захисну промову. Саме це буде вашою візитною карткою. Як правило, мова на захисті диплома можна читати. Але ні для кого не секрет, що розповідаючи, людина встановлює зоровий контакт з аудиторією, а це значно розташовує до себе. Тому краще вивчити текст. Ваш розповідь на захисті повинен бути чітким і виразним, грамотним і лаконічним. Якщо ви починаєте захлинатися або затинатися від надлишку емоцій, глибоко вдихніть і вибачитеся.
3
Підготуйте роздатковий матеріал. В нього звичайно включаються відомості, яких ви будете стосуватися під час захисту. Це можуть бути зведені таблиці, графіки, діаграми, малюнки. Зробіть копій на пару більше, ніж буде передбачувана кількість членів в комісії. Хай краще у вас залишаться зайві, ніж комусь не вистачить.
4
Зазвичай після виступу дипломника у комісії можуть виникнути питання. Не лякайтеся і не дайте застати себе зненацька. Краще заздалегідь підготуйтеся до цього. Як правило, питання у викладачів виникають із зауважень рецензента, тому перегляньте їх перед захистом і складіть докладні відповіді. Крім того, питання можуть з'явитися в спірних місцях дипломної роботи, або вас попросять обґрунтувати свою точку зору з того чи іншого питання. Розглядайте зауваження комісії не як бажання вас «завалити», а як можливість виступити, більш докладно розповісти про обраної теми.
5
Після запитань викладачів скажіть своє заключне слово подякуйте всім присутнім за увагу, а дипломного керівника - за допомогу в написанні роботи.
Захист дипломної роботи є заключним кроком в отриманні вищої освіти. На написання проекту дається чимало часу, але і це не заважає студентам залучати до створення роботи сторонніх людей.
Інструкція
1
Уважно вивчіть свою випускну кваліфікаційну роботу. Прочитання диплома, написані не вами, є найважливішим елементом підготовки до захисту перед комісією. Тому бажано забрати готову роботу у виконавця не менше як за місяць до цієї події. Прочитайте диплом три-чотири рази, щоб запам'ятати основні моменти, структуру роботи, зміст глав і інформацію в цілому.
2
Зверніть увагу на вступ і висновок. Ці два розділу становлять найбільшу цінність для членів комісії, оскільки під час вашого виступу вони встигають прочитати тільки їх. Але таку ж цінність вони мають і при складанні промови виступу, тому що розкривають зміст роботи, її структуру, цілі та завдання, а також головні висновки та досягнення дослідження.
3
Напишіть мова. Виступ перед комісією являє собою ваш монолог з описом роботи, після чого вам будуть задані уточнюючі питання. Мова повинна містити в собі обов'язкові пункти: назва роботи, актуальність теми, методологічна основа, цілі і завдання, структура роботи з коротким описом змісту глав.
4
Велика частина виступу відводиться висновків і підсумками проведеного дослідження, тому на них варто звернути особливу увагу. Наприкінці зверніть увагу на те, що тема обширна і вимагає додаткового вивчення. Якщо мова буде складена вірно, то у членів комісії навряд чи виникнуть питання. Написавши текст, зверніться до свого дипломного керівнику для його оцінки та внесення коригувань.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wzX-c2vbEH8
Зверніть увагу
Текст виступу на захисті вивчіть напам'ять. Ви можете підглядати в лист, але ні в якому разі не читати з нього. Пам'ятайте, що ваш виступ впливає на оцінку більше, ніж зміст самої роботи.
Корисна порада
Під час виступу намагайтеся стримувати хвилювання, тримайтеся достойно. Якщо ви весь час будете смикати диплом, то комісія запідозрить недобре.