Як розібрати плиту.

Сьогодні багато господинь віддають перевагу електричним плитам. Це пояснюється тим, що на електричних конфорках простіше готувати деякі страви. А в духових шафах, якими оснащені такі плити, жодне страва не підгорає, рівномірно пропарюється і має смак їжі, приготовленої в російській печі. Але як будь-яка техніка, електроплити іноді виходять з ладу.
Вам знадобиться
  • - мультиметр;
  • - набір викруток;
  • - захисні рукавички;
  • - ніж.
Інструкція
1
Визначте, наскільки серйозна несправність. Складні види робіт довірте професіоналам. У тому випадку, якщо в електричній плиті не працює індикатор «Мережа», сталося коротке замикання або ж індикатор подачі енергії горить, а конфорки не нагріваються, ремонт електроплити можна провести самостійно.
2
Причиною несправності індикатора «Мережа» може бути переломлення шнура в місці його з'єднання зі штепсельною вилкою, несправності в контактах самої вилки. Для їх усунення розберіть вилку і уважно огляньте її. При наявності сильних пошкоджень замініть її аналогічною нової.
3
При обриві одного з проводів на вилці ображати все, розташовані на її вході. Зачистіть кінці проводів ножем і приєднайте назад. Якщо ділянка з пошкодженим проводом не видний, продзвоните шнур по всій довжині, використовуючи мультимера. З'єднувати його окремі шматки фахівці не рекомендують. Бажано замінити що у непридатність електрошнур новим.
4
У разі короткого замикання встановіть всі ручки-перемикачі в режим «Вимкнено», потім по черзі обстежте всі ланки електричного кола. Використовуйте для цього мультимера. Для цього один щуп мультимера прикладіть до корпусу плити, а інший - до відкритих контактам електричного кола. На пошкодженому відрізку прилад видасть характерні звуки. Ремонт електроплити здійснюється шляхом заміни підгоріли контактів або ділянки електричного дроту.
5
Якщо харчування на електричну плиту надходить, а конфорка не нагрівається, перевірте цілісність нагрівального елементу. Найбільш поширеними причинами неполадки є перегоріла спіраль, перелом проводів, відсутність контактів з електропроводів, збій в роботі регулятора потужності. Розберіть плиту, щоб можна було оглянути контакти. Мультимера повідомить, якщо нагрівальний елемент вийшов з ладу. У цьому випадку замініть його новим, так само як і вийшов з ладу регулятор потужності.
Зверніть увагу
Не нехтуйте технікою безпеки. Всі роботи, пов'язані з електрикою, проводите в захисних рукавицях. У процесі експлуатації електричних плит уникайте попадання води на нагрівальні елементи, так як саме вода - одна з найпоширеніших причин короткого замикання.
Корисна порада
За будь-яких видах ремонтних робіт бажано обстежити на предмет можливих обривів проводів і інших несправностей всю електричний ланцюг. Бо не рідко контакти відходять на декількох ділянках.