Як відкрити порт для локальної мережі.

При налаштуванні великих локальних мереж іноді доводиться дуже довго конфігурувати маршрутизатори, роутери і мережеві концентратори. Зазвичай це потрібно для налаштування взаємного доступу комп'ютерів у межах різних мереж.
Вам знадобиться
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Спочатку створіть локальні мережі з виходом в інтернет. Якщо вам потрібно підключити велику кількість комп'ютерів, а у маршрутизатора є значно менше LAN-портів, то придбайте мережеві концентратори. Підключіть до різних мережевих пристроїв певні комп'ютери.
2
З'єднайте маршрутизатор з мережевими концентраторами, використовуючи для цього кручені пари. Налаштуйте доступ в інтернет для маршрутизатора. Відкрийте web-інтерфейс його налаштувань і перейдіть в меню Internet (WAN). Заповніть дане меню певними значеннями для проходження авторизації на сервері провайдера. Збережіть параметри налаштувань.
3
Якщо ваш маршрутизатор підтримує функцію автоматичної видачі IP-адрес (DHCP), і вона в даний момент активна, то після включення мережевого пристрою воно автоматично призначить для всіх комп'ютерів певний IP-адресу. Всі вони будуть знаходитися в певній зоні, тобто перші три сегменти адреси будуть однаковими. Вимкніть функцію DHCP в тому випадку, якщо вам потрібно створити дві різні підмережі.
4
Для кожного комп'ютера самостійно задайте IP-адресу. Відкрийте список активних локальних мереж. Перейдіть до властивостей протоколу TCP/IP потрібного мережевого адаптера. Встановіть прапорець навпроти пункту «Використовувати наступний IP-адреса». Введіть його значення.
5
Тепер необхідно самостійно налаштувати порти таким чином, щоб комп'ютери локальних мереж, утворених різними мережевими концентраторами, отримали доступ один до одного. Відкрийте web-інтерфейс налаштувань роутера. Перейдіть в меню LAN (Локальна мережі) і відкрийте пункт Route Table (Таблиця маршрутизації). Виберіть LAN-порт, до якого підключений один концентратор.
6
Пропишіть для цього порту статичний маршрут, в якому вкажіть IP-адреса другого мережевого концентратора, якщо такий є, або введіть діапазон IP-адрес всіх комп'ютерів даної підмережі.