Як накреслити рамку для креслення.

Вивчення креслення в рамках шкільної програми передбачає розвиток таких навичок, необхідних кожному майбутньому інженеру, як виконання простих креслень і вміння їх читати. Кожне креслення повинен бути оформлений відповідно до ГОСТ, в тому числі рамка і основна напис.
Інструкція
1
Виберіть необхідний формат ватману - щільного паперу, на якій ви будете креслити рамку. Найчастіше в кресленні використовуються такі стандартні формати аркушів, як А4, розміри якого становлять 210х297мм, А3 з розмірами 297х420мм, А2 з розмірами 420х594мм і А1 з розмірами 594х841мм.
2
Підготуйте олівці і лінійки, за допомогою яких ви будете креслити рамку. Найзручніше для таких цілей використовувати олівці з м'яким грифелем, які при малюванні дають чітку, яскраву лінію. Для заповнення текстом основного напису креслення краще застосовувати олівці з більш твердим грифелем. Напис, виконаний таким олівцем, не розмазується і виглядає акуратно. Віддавайте перевагу дерев'яній лінійці, яка залишає мінімальну кількість слідів від грифеля на папері. Для креслення рамки також зручно використовувати рейсшину, за допомогою якої можна легко накреслити паралельні лінії.
3
Креслите рамку суцільною основною лінією товщиною від 0,5 до 1,4 мм. Краще вибрати товщину від 0,8 до 1,0 мм, така лінія буде добре виділятися, крім того такої ж товщини будуть лінії видимого контуру деталей.
4
Використовуйте шаблон, який вказаний у формі 1 ГОСТ 2.104-68. У стандарті приведені всі розміри, з якими повинна бути виконана рамка і основна напис. Її слід розташовувати в правому нижньому кутку креслення.
5
При виконанні рамки на комп'ютері за допомогою систем автоматизованого проектування, слід також використовувати шаблон рамки, вказаний в ГОСТ. Застосування САПР істотно полегшує виконання рамок і креслень, оскільки не потрібно турбуватися про те, що папір буде забруднена або порвана, а грифель олівця зламається. Не забувайте задавати в програмі товщину ліній, якими буде накреслена рамка. Пам'ятайте і про те, що на домашньому принтері вам вдасться коректно роздрукувати лише листи форматів А4 і А3.