Як виміряти висоту будівлі.

Розрахувати висоту звичайного п'ятиповерхового або дев'ятиповерхового житлового будинку не складе великих труднощів: висоту поверху потрібно помножити на кількість поверхів, до результату додати висоту горищного приміщення (якщо таке є) і виступаючої частини фундаменту. Але такий підхід для визначення висоти нестандартного будови, наприклад вежі, не підходить.
Вам знадобиться
  • - Барометр;
  • - розмір;
  • - секундомір;
  • - мотузка;
  • - амперметр;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Взберітесь на вершину висотної будівлі і скиньте з нього барометр. Засічіть час падіння барометра. Потім, підставивши в формулу L = (a * t ^ 2)/2 отримані значення, обчисліть висоту будівлі.
2
Помістіть барометр на вершині висотного будови і виміряйте величину деформації стиснення вежі. Потім, взявши до уваги Закон Гука, що визначає зв'язок між силою пружності і пружною деформацією тіла, розрахуйте висоту будівлі.
3
За допомогою барометра виміряйте висоту половини будівлі, потім отриманий показник помножте на два - це і буде необхідна величина.
4
Прив'яжіть до барометра мотузку такої довжини, щоб барометр, спущений з вершини вежі, торкався землі. Ця конструкція може бути використана замість маятника. Потім на підставі формули математичного маятника (T = 2 Пі помножити на корінь квадратний з L/g) обчисліть висоту будівлі, тобто L.
5
З'єднайте висотну вежу і барометр в електричний ланцюг (перший раз створіть послідовне з'єднання, а другий раз - паралельне). Виміряйте в обох випадках силу струму. Враховуючи опір барометра, питомий опір висотного будови, напруга і показники сили струму, розрахуйте висоту споруди.
6
З вершини вежі повільно спускайте мотузку. Коли кінець спускається мотузки торкнеться землі, зробіть позначку в точці зіткнення мотузки з вершиною будови. Після цього змотайте мотузку і зійдіть з нею на землю. Розмотайте мотузку і за допомогою вимірювального приладу виміряйте відстань від кінця мотузки до точки позначки. Отриманий результат і буде заввишки вимірюваного будови.
Зверніть увагу
Пам'ятайте, що при будь-яких підрахунках можлива похибка, тому обчислити висоту будівлі з «аптечної» точністю не вийде.
Корисна порада
Теоретично існує ще безліч інших способів вимірювання висоти будівлі, наприклад, закопати вежу в землю, потім відкопати її і обчислити висоту ями. Але вони далекі від реальності, тому використовуйте той спосіб вимірювання, який прийнятний у вашому випадку.
У ході туристичних поїздок нам нерідко доводиться спостерігати величні архітектурні споруди. Один вид старовинного готичного собору здатний привести туриста в священний трепет. А якщо вийде дізнатися, яка висота такої споруди, то враження напевно стане ще більш яскравим. Чи можна визначити висоту того ж собору, не вдаючись до важким вимірам?
Вам знадобиться
  • - тростина (парасолька, палиця);
  • - шест;
  • - кишенькове дзеркальце;
  • - папір та олівець.
Інструкція
1
У сонячний день визначити висоту споруди не складе труднощів. Для цього достатньо бачити тінь собору. Приготуйте також невеликий предмет з відомою вам заввишки (це може бути парасольку, тростина або звичайна палиця). Керуйтеся при цьому таким правилом: висота вимірюваного споруди в стільки ж разів більше висоти підручного предмета, у скільки разів тінь від будови більше довжини тіні від цього предмета (палиці, парасольки і так далі).
2
Поставте палицю строго вертикально. Виміряйте довжину тіні, яку вона відкидає. Тепер виміряйте кроками довжину тіні, що відкидається будівлею, висоту якого вам потрібно визначити. Переведіть відому вам довжину кроку в метри (крок людини середнього зросту становить близько 70 см). Складіть просту пропорцію, в якій шуканої невідомою величиною буде висота собору. Такі розрахунки можна без зусиль зробити за допомогою аркуша паперу і олівця.
3
Якщо з погодою вам не пощастило, то є тінь відсутня, застосуйте інший спосіб визначення висоти будівлі. Вам знадобиться жердину, рівний по довжині вашому зростанню. Встановіть жердину на такій відстані від вимірюваного будови, щоб можна було, присівши навпочіпки, бачити верхівку собору на одній прямій лінії з точкою жердини. При такому способі спостережень висота собору буде приблизно дорівнювати довжині лінії, проведеної від точки вашого стояння дощенту архітектурної споруди.
4
У дощову погоду визначити висоту будівлі вам допоможе звичайна калюжа. Встаньте так, щоб вона розташовувалася між вами і вимірюваним спорудою. Відшукайте точку, з якої буде видно верхівка собору. Висота будівлі буде в стільки ж разів більше вашого зростання, у скільки відстань від будівлі до калюжі більше, ніж відстань від калюжі до вас. За відсутності підходящої калюжі використовуйте замість неї звичайне кишенькове люстерко.