Як зібрати генератор.

Проблема забезпечення електроенергією портативних електронних приладів є нагальною. Особливо гостро вона відчувається, коли ви відлучаєтеся від розеток та інших стаціонарних джерел електроенергії не на день-два, а на тиждень. У такому випадку на допомогу прийде невеликий саморобний генератор.
Вам знадобиться
  • - котушка від спінінга;
  • - дріт;
  • - клей;
  • - пластикові диски діаметром від 2 до 3 см або великий пас;
  • - гумка;
  • - плавящийся силікон;
  • - моторчик з пасом;
  • - мультиметр.
Інструкція
1
Розберіть котушку для спінінга. Для цього натисніть кнопку на котушці з волосінню і зніміть її, а потім витягніть шпонку і зніміть гайку. Як правило, всі котушки розбираються саме так, але якщо у вас не виходить, зверніться в магазин риболовецьких снастей, де вам обов'язково допоможуть розібрати виріб.
2
Після цього зніміть сам обертовий механізм.
3
Візьміть моторчик і прикріпіть на котушку, встановивши його на ніжку і затиснувши двома шматками дроту. Постарайтеся дротом охопити і моторчик і котушку.
4
Заклейте місце зіткнення моторчика і ніжки.
5
Виріжте на краях пластикового диска жолобок для того, щоб гумка не спадала, а в центрі зробіть отвір по діаметру осі котушки (один з варіантів такого диска - пас зі старої пральної машинки). Диск потрібно встановити по центру котушки і вирівняти (для цього можна використовувати папір або плавящийся силікон).
6
Натягніть гумку між великим і маленьким пасом моторчика.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=m1qKE-kHUu4
Зверніть увагу
Не поспішайте відразу ж підключати до цього генератору якісь побутові прилади, тому що ви можете їх зіпсувати, подавши занадто висока напруга (особливо актуально для акумуляторів мобільних телефонів). Краще в перший раз скористайтеся мультиметром і оцініть продуктивність вашого дітища. Також врахуйте, що такий генератор не даватиме постійна напруга, оскільки ви не зможете крутити ручку з однією і тією ж частотою. Можна також на виході генератора приєднати конвертор і обмежувач струму, але все це призведе до збільшення розмірів і зниження транспортабельности генератора.
Корисна порада
Врахуйте, що одне обертання рукоятки - це кілька обертань котушки, помножених на співвідношення між діаметрами великого і маленького пасу, що значно збільшує обороти. Виходячи з цього, можна доопрацювати генератор, вибравши такі діаметри пасів, щоб отримати потрібне напруження на виході.