Як зробити лазерну указку.

Первинним джерелом світлового потоку лазерної указки є лазерний світлодіод. Він генерує промінь з довжиною хвилі близько 808 нм, який проходить крізь лінзу, потім потрапляє в кристал, основу якого складають оксиди неодиму, ітрію, ванадію. В кристалі світлові промені перетворюються в хвилі з довжиною 1064 нм. Далі потік набуває довжину хвилі 532-670 нм. Пройшовши через інфрачервоний фільтр, потік збирається в пучок за допомогою лінзи.
Інструкція
1
Щоб зробити лазерну указку своїми руками, візьміть пишучий DVD, який вийшов з ужитку. Якщо у вас є вибір, то віддавайте перевагу приводу з більш високою швидкістю, тому що він оснащений більш потужним лазером. Приготуйте залишки найдешевшої дитячої лазерної указки, її оптичну частину. З цією ж метою можна використовувати найпростіший китайський ліхтарик. Купіть конденсатор на 100 микрофарад - 16 вольт і конденсатор на 10 пикофарад керамічний дисковий, мікросхему, стабілізатор напруги КР 1158 ЕН 3В.
2
З DVD дисковода вийміть оптичний елемент. В ньому ви побачите два лазерних діода. Один з них інфрачервоний, він пише і читає CD диски, а другий - DVD. Вам потрібен DVD лазерний діод. Акуратно обмотайте його ніжки тонкої дротом, щоб статична електрика його не зашкодило.
3
Знайдіть із зворотного боку лазерного діода три висновки. Перший є входом на +2,6 - 2,8 В. Другий висновок є мінусом того ж напруги. Третій не задіяний.
4
Зберіть схему. До лазерному диоду припаяйте неполярний конденсатор. Тепер зніміть дріт з його ніжок. Припаяйте полярний конденсатор і стабілізатор напруги, де перший контакт - це вихід, другий - загальний, а третій - вхід. Пам'ятайте про плюсової полярності напруги, щоб не зіпсувати схему. Тепер зберіть разом стабілізатор з двома конденсаторами, кнопку від будь-якого викинутого радіо пристроїв, батарейку і оптичну частину дитячої лазерної указки.
5
Якщо ви вирішите використовувати лінзу від DVD приводу, то майте на увазі, що у неї фокусна відстань менше, тому вам доведеться поставити додаткову пружину, яка буде притискати лінзу щільніше до лазерного діоду.
Зверніть увагу
Будьте гранично обережні. Лазерне випромінювання може завдати шкоди очам. Не спрямовуйте лазерну указку в сторону людей або тварин.