Як нумерувати сторінки. Як пронумерувати сторінки в pdf.

Нумерація сторінок дозволяє швидко знайти потрібний розділ документа. Ось чому книги, наукові роботи, звіти, контракти та інші види документів в обов'язковому порядку підлягають нумерації.
Вам знадобиться
  • Програма A-PDF Number або Adobe Acrobat, Microsoft Word, Microsoft Office Excel, OpenOffice.
Інструкція
1
Нумерація сторінок навчальних і наукових робіт (рефератів, курсових, дипломних робіт, дисертацій) виробляється арабськими цифрами. Цифри повинні проставлятися на кожному аркуші - це так звана наскрізна нумерація. Як правило, номер повинен ставитися внизу сторінки, посередині, шрифтом №10. Хоча в різних навчальних закладах вимоги можуть відрізнятися. Титульний аркуш включаються в загальну нумерацію, але номер сторінки на ньому не проставляється.
2
Нумерація сторінок в PDF-документі проводиться за допомогою програм A-PDF Number або Adobe Acrobat. Перша має більш компактні розміри і займає всього 800 Кб дискового простору. Програма A-PDF Number дозволяє проставити нумерацію арабськими або римськими цифрами в усьому документі, а також на заданих сторінках.
3
Нумерація сторінок в Microsoft Word не вимагає використання додаткових програм - все необхідне є в панелі завдань. Якщо вам потрібно пронумерувати сторінки документа, набраного в програмі Microsoft Word, виберіть у вкладці Вставка пункт Нумерація сторінок. Далі вкажіть місце, де потрібно поставити цифру: вгорі, внизу, на полях.
4
Проставление нумерації в програмі Microsoft Office Excel можливо за допомогою діалогового вікна Параметри сторінки. Ця команда дозволяє пронумерувати відразу кілька аркушів, вибравши нумерацію з одиниці або будь-якого іншого числа.
5
Для нумерації сторінок в програмі OpenOffice необхідно в Меню вибрати пункт Формат. Тут натисніть на Верхній (або Нижній) колонтитул, в залежності від того, де вам необхідно проставити нумерацію.
Корисна порада
Не варто нумерувати сторінки вручну, тим більше що ця функція вбудована в усі комп'ютерні програми, призначені для створення документів.