Як надрукувати договір.

Договір являє собою документ, складений для фіксації угоди між кількома сторонами. Як же його надрукувати без особливих проблем і зволікань? Зробити це не так складно.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма Microsoft Word.
Інструкція
1
Запустіть програму Word, створіть новий документ для того, щоб зробити договір. Далі встановіть необхідні параметри сторінки, виберіть меню «Файл» - «Параметри сторінки», ліве поле - 3 см, праве - 1 см, верхнє і нижнє - по 2 см. Натисніть кнопку «ОК». Далі виберіть настройки форматування документа: встановіть шрифт Times New Roman, 14 розмір, вирівнювання по ширині. Далі введіть реквізити договору.
2
Введіть назву виду документа "ДОГОВІР" у верхній частині аркуша по центру. Далі залиште місце для заповнення дати і номера договору, ці реквізити заповнюються вручну в момент підписання договору. Вкажіть місце (місто) створення договору. Ці три реквізиту знаходяться на одній сходинці, спочатку дата, далі місто і в кінці рядка номер.
3
Надрукуйте текст договору, він зазвичай складається з кількох частин. Перша частина - вступна, в ній має міститися інформація про сторони договору, наприклад: Бахтин Борис Дмитрович, іменований надалі «Організатор», з одного боку, та Іванова Світлана Іванівна, іменована надалі «Учасник», з іншого боку, уклали цей договір про таке ..
4
У наступному розділі визначте предмет договору, власне, те, для чого він полягає. Тут необхідно перерахувати всі товари, що підлягають до продажу, якщо це договір купівлі-продажу, або надані послуги, і так далі. У наступному розділі опишіть права та обов'язки кожної сторони. Далі заповніть розділ «Ціна і договору та порядок розрахунків». Тут необхідно повністю розписати, скільки коштує той чи інший товар або послуга, і які терміни і форми розрахунку за них передбачаються. При створенні договору враховуйте пеню і штрафи за прострочення поставки товару або оплати.
5
Заповніть розділ «Відповідальність сторін», тут вкажіть, за що конкретно відповідає кожна сторона. Додайте пункт «Форс-мажор», його наявність в договорі захистить вас від претензій у разі невиконання умов договору через незалежні від вас обставин (наприклад, стихійних лих). Визначте термін дії даного договору в окремому розділі, а також порядок вирішення спорів. Далі в кінці договору введіть адреси та реквізити сторін, вони повинні розташовуватися на одному рівні, так як сторони рівноправні між собою. Перевірте ще раз текст, далі, щоб роздрукувати договір, виберіть пункт меню «Файл» - «Друк», виберіть принтер і натисніть кнопку «ОК».