Як підрахувати кількість рядків.

Якщо залишити осторонь програмування, то завдання підрахунку рядків найбільш часто виникає при роботі з текстами і таблицями. Найпоширеніше на сьогодні програмне забезпечення для роботи з документами цього роду - текстовий процесор Word і табличний редактор Excel зі складу пакета офісних додатків Microsoft Office. Нижче наведені способи підрахунку кількості рядків з використанням цих двох додатків.
Інструкція
1
Запустіть Microsoft Word і завантажте в нього текстовий документ, рядки якого треба перерахувати. Діалог відкриття файлу тут, як і в більшості програм, можна викликати поєднанням «гарячих клавіш» Ctrl + O або через меню програми, що відкривається клацанням по великій круглій кнопці в лівому верхньому кутку вікна.
2
Перейдіть на вкладку «Рецензування» меню текстового процесора і клацніть по піктограмі, на якій зображені букви ABC і цифри 123 - ця кнопка відкриває невелике віконце з докладною статистикою, яка належить до завантаженого тексту. У нижній рядок цього вікна поміщена і інформація про кількість рядків. Є простіший спосіб викликати на екран вікно статистики - досить клацнути лівою кнопкою миші напис «Число слів» в лівій нижній частині вікна (в рядку стану).
3
Зверніть увагу на той факт, що цей параметр залежить від того, скільки знаків можна вмістити в кожному рядку. Це означає, що змінюючи розмір шрифту або величину відступів від країв сторінки в процесі підготовки тексту до друку, ви будете міняти і кількість рядків. Якщо вам важливо контролювати кількість рядків в надрукованому документі, то не забудьте перевірити його безпосередньо перед відправкою документа на принтер або перед збереженням у файл.
4
Запустіть табличний процесор Microsoft Excel і завантажте в нього таблицю, рядки якої потрібно перерахувати. Крім власних форматів Excel, таблиці можна завантажувати і з csv-файлів, а можна переносити їх з інших документів через буфер обміну.
5
Якщо потрібно просто дізнатися кількість рядків у таблиці, то достатньо встановити курсор введення в її останній рядок і подивитися номер в заголовку рядка зліва від таблиці. Для швидкого переходу до останньому рядку можна скористатися поєднанням клавіш Ctrl + End.
6
Якщо треба перерахувати рядки, що задовольняють будь-яким умовам, то скористайтеся вбудованими функціями РАХУНОК, СЧЁТЗ, СЧЁТЕСЛІ, СЧЁТЕСЛІМН. Наприклад, нехай потрібно визначити кількість рядків, у яких в першій клітинці міститься яке або не порожнє значення. У цьому випадку перейдіть у вільну клітинку, в якій хочете бачити результат підрахунку, введіть = СЧЁТЗ (A: A) і натисніть Enter.
Найчастіше з'ясовувати кількість записів при програмуванні веб-ресурсів припадає в таблицях бази даних, що працює під управлінням СУБД MySQL. Для цієї операції в мові SQL є спеціальна функція. Запит з е використанням можна модифікувати додаванням додаткових умов фільтрації - це дозволить отримати не тільки загальне кількість записів, а й кількість , яке задовольняє додатковим умовам.
Інструкція
1
Використовуйте функцію Count в поєднанні з командою Select для складання запиту, який повинен повернути кількість записів в цікавій для вас таблицею бази даних. Якщо цієї функції як параметр передати зірочку (* - вайлдкард), перераховані будуть всі записи, значення яких відрізняється від Null. Крім Count в запиті, як зазвичай для команди Select, має бути зазначено назву таблиці. Наприклад, для з'ясування кількості записів в таблиці з назвою allCustomers запит можна записати так: SELECT COUNT (*) FROM allCustomers;
2
Якщо потрібно отримати кількість записів, у яких в певне поле таблиці поміщено хоч якесь значення, крім значення Null, вкажіть ім'я цього поля замість зірочки у функції Count. Скажімо, поле creditSum таблиці allCustomers призначене для зберігання інформації про суму виданих кредитів кожного з клієнтів, перерахованих у цій таблиці. Тоді запит про число записів з першого кроку можна відкоригувати, щоб він повертав кількість клієнтів, яким кредит був виданий. Виглядати запит після редагування може так: SELECT COUNT (creditSum) FROM allCustomers;
3
Для підрахунку записів з унікальним значенням у певному поле додайте Distinct до його імені у функції Count. Наприклад, якщо таблиця містить повторювані записи, які відносяться до різним клієнтам в поле clientName, то кількість клієнтів, які в них згадуються, можна отримати з використанням такого запиту: SELECT COUNT (DISTINCT clientName) FROM allCustomers;
4
При наявності доступу до додатка PhpMyAdmin все значно спрощується, так як відпадає необхідність складати sql-запит самостійно. Після авторизації в цій програмі перейдіть на сторінку з інформацією про базу даних, яка містить потрібну таблицю - виберіть її назву в випадаючому списку лівого фрейму. У правий фрейм буде завантажений список таблиць цієї бази, в колонці «Записи» якого ви і знайдете шукане значення для кожної з них.