Як зробити ультразвукову ванну. Ультразвукова ванна своїми руками.

Сьогодні ультразвукові ванночки завоювали немислиму популярність. З їх допомогою можна промити картридж принтера з засохлими чорнилом, простерилізувати хірургічні інструменти та оптичні пристосування, очистити ювелірні прикраси, плати та багато іншого. А змайструвати ультразвукову ванночку, виявляється, можна і своїми руками.
Вам знадобиться
  • - Скляна або пластмасова трубка;
  • - котушка;
  • - круглий магніт від динаміка;
  • - рідина для ультразвукової ванни;
  • - фарфорову посудину;
  • - імпульсний трансформатор;
  • - сталевий каркас;
  • - насос.
Інструкція
1
Візьміть скляну або пластмасову трубку, на яку намотайте котушку. Причому, феритових стрижень повинен вільно висіти. На кінець стержня одягніть круглий магніт, знятий з динаміка. У підсумку вийде магнітострикційний перетворювач.
2
Вмонтуйте фарфорову посудину в сталевий каркас мобільного типу, щоб в майбутньому ультразвукову ванночку можна було без проблем пересувати.
3
Просвердлите в днище судини отвір, в який вставте головку з магнітострикційним перетворювачем.
4
Зробіть в посудині вхідну і вихідну патрубки, тобто отвори, через які рідина буде надходити в ультразвукову ванну і зливатися з неї. Якщо створювана ультразвукова ванна буде великих розмірів, її конструкція може передбачати наявність спеціального насоса, що прискорює надходження рідини.
5
З метою підвищення напруги для роботи ультразвукової ванни використовуйте мережевий імпульсний трансформатор, призначений для персонального комп'ютера чи телевізійного блоку живлення.
6
Проведіть випробувальний запуск ультразвукової ванни з метою виявлення похибок в її роботі і збоїв. У разі виявлення таких негайно їх усунете, адже в іншому випадку ультразвукова ванна не зможе виконати покладену на неї задачу, тобто всі старання виявляться марними.
Зверніть увагу
Пам'ятайте: з ультразвуковими хвилями слід бути дуже акуратними. При недотриманні елементарних правил безпеки здоров'ю може бути завдано непоправної шкоди!
Корисна порада
Не забувайте, що використовуваний для створення ультразвукової ванни ферит є дуже крихким, тому прилад ні в якому разі не включайте без акустичної навантаження. Для досягнення резонансу занурте один кінець у склянку з водою, другий буквально за лічені секунду розділиться на дві частини.