Як полагодити домофон.

Незмінними атрибутами сучасного часу для захисту житла є металеві двері на вході в під'їзд, оснащені домофоном. Існує безліч причин, через які домофон може неправильно працювати - від банальної неуважності ваших сусідів до серйозних поломок керуючого блоку. Більшу частину з цих поломок можна виправити або, принаймні, локалізувати самому, не чекаючи приїзду фахівців.
Вам знадобиться
  • - тестер (мультиметр);
  • - викрутка;
  • - плоскогубці;
  • - справна трубка домофона.
Інструкція
1
Опитайте сусідів і постарайтеся уявити масштаб поломки: домофон не працює тільки у вас, на поверсі або у всьому під'їзді. Якщо проблеми з домофоном спостерігаються тільки у вашій квартирі, від'єднайте шнур від трубки домофона, після чого підключіть його назад, змінивши полярність («переполюсовка»).
2
Перевірте мультиметром наявність напруги на вхідному шнурі.
3
Перевірте адресні перемички з урахуванням зсуву, трохи поворушіть їх і протріть спиртом. Якщо це не допомагає, залишається одне - йти в магазин за новою трубкою.
4
Підключіть справну трубку коротким дротом до лінії безпосередньо в щитку. Якщо трубка запрацювала, шукайте обрив проводу або коротке замикання на ділянці від щитка до вашої квартири.
5
Перевірте правильність полярності підключення на комутаторі. Для цього мультиметром виміряйте опір між шиною "десятків" і шиною "одиниць" на наявність неправильних підключень. Їх причиною може бути самостійне неправильне підключення трубки між шинами "одиниць" або "десятків", замикання одного з кінців шин "десятків" або "одиниць" на металевий корпус щитка або "пробою" одного з ключів комутатора. У перших двох випадках необхідно відновити нормальне положення проводки. В останньому випадку необхідно замінити комутатор справним.
6
Зверніться у фірму, яка встановлювала домофон з проханням надати вам код доступу адміністратора. У разі відмови телефонуйте в представництво фірми-виробника, вказавши їм дев'ятизначний номер вашої панелі. Подивіться, чи не заблокована ваша квартира програмно, чи правильно задана нумерація квартир у під'їзді тощо.
7
Викличте майстра, якщо всі операції, перераховані вище, не принесли очікуваного результату.
Зверніть увагу
Всі операції робіть гранично акуратно, оскільки домофони знаходяться в колективній власності мешканців під'їзду. До того ж, фірми, які займаються обслуговуванням домофонів, можуть порахувати результати вашої «самодіяльності» негарантійним випадком.
Корисна порада
Наявність напруги в проводі при правильному підключенні і справній трубці можна визначити по характерному клацання, який звучить при натисканні на кнопку відкривання дверей. При поганому або відсутньому контакті клацання немає або він дуже слабкий.