Як обчислити індекс маси.

Знання своєї ваги не дозволить вам оцінити ступінь відповідності оптимальним параметрам. Необхідно враховувати також пропорційне співвідношення обсягів, маси, зростання. Крім того, слід пам'ятати і про те, що зайві кілограми можуть бути наслідком жирових накопичень або ж з'явитися як наслідок активних фізичних тренувань.
Інструкція
1
Виміряйте свій ріст, щоб визначити індекс маси тіла. Обчислений в результаті показник дозволить вам зрозуміти, наскільки ваша форма відповідає стандартним уявленням, чи є недолік або надлишок маси.
2
Зведіть свою вагу в квадрат. Зверніть увагу на відповідність одиниць: зростання повинен бути виражений в метрах, вага - в кілограмах. Складіть дріб: у чисельнику буде стояти цифра, отримана при визначенні довжини вашого тіла, а в знаменнику - квадрат маси.
3
Проведіть поділ. Отримана цифра і буде показником індексу маси вашого тіла. В середньому вважається, що цифри в межах від 18,5 до 24,99 є показниками норми. Перевищення кордону має кілька градацій, від надлишкової маси тіла або предожіренія до морбідного ожиріння або ожиріння третього ступеня. Точно так само і менші цифри можуть свідчити про різних ступенях виснаження (недостатній масі тіла або вираженому дефіциті).
4
Скористайтеся послугами спеціальних сайтів, що дозволяють провести автоматичні обчислення. На деяких з них від вас буде потрібно ввести дані у відповідні форми. Інші пропонують встановити значення на повзунках. Залежно від обраного сайту необхідно дотримуватися різну ступінь точності. Для деяких буде достатньо знати зростання в сантиметрах (але не забудьте перевести в метри), а вага - в кілограмах. Інші сайти можуть зажадати і знання ростових і вагових параметрів з точністю до міліметрів і грамів відповідно.
5
Зверніть увагу на те, що всі ці параметри являють собою лише середні цифри, і можуть мінятися для кожної конкретної людини. Не варто автоматично екстраполювати на себе результати інтерпретації. Так, наприклад, дані таблиці не можуть використовуватися спортсменами або вагітними.