Як зробити навантажувальну вилку.

вилкою навантаження називається прилад для перевірки ступеня зарядженості окремих банок акумуляторних батарей. Така вилка складається з потужного навантажувального резистора, вольтметра постійного струму і двох щупів.
Інструкція
1
Дізнайтеся, яким має бути напруга на повністю зарядженій одиночній банку акумуляторної батареї, з її керівництва по експлуатації. Також переконайтеся, що батарея має конструкцію, що дозволяє здійснювати доступ до окремих банків.
2
Візьміть мікроапмерметр. Послідовно з ним включите резистор такого опору, щоб при напрузі, злегка перевищує граничне для однієї банки. Замініть шкалу приладу на нову. Отградуіруйте її, подаючи на отриманий вольтметр змінюється постійна напруга в правильній полярності. Контролюйте напруга, що подається в ході градуювання, по зразковому вольтметру.
3
Дізнайтеся з інструкції до батареї значення номінального (не максимального!) Струму навантаження. Переведіть всі величини в систему СІ, і результат вийде в ній же. Опір навантажувального резистора розрахуйте за формулою R = U/I, де R - опір, Ом, U - напруга, В, I - сила струму, А. Будьте уважні: підставляйте в формулу напруга однієї банки, а не всієї батареі.Мощность, що виділяється на резисторі, обчисліть за формулою: P = UI, де P - потужність, Вт, U - напруга, В, I - сила струму, А. Номінальну потужність навантажувального резистора виберіть більше виділеної зі стандартного ряду. Він обов'язково повинен бути дротяним.
4
Візьміть щупи, здатні витримати струм, що протікає через навантажувальний резистор. Підключіть їх до резистори проводами, також здатними витримати цей струм. Місця з'єднань добре пропоїти.
5
Вольтметр, що складається з мікроамперметра і включеного послідовно з ним маленького резистора, підключіть паралельно навантаженні. На щупах вкажіть полярність, відповідну полярності включення вольтметра. Після цього ізолюйте місця з'єднань.
6
Закріпіть всі деталі на жорсткому діелектричному і вогнетривкому каркасі, забезпеченому ручкою. Щупи розташуйте таким чином, щоб відстань між ними було дорівнює відстані між клемами банки.
7
Обов'язково переконайтеся, що акумулятор в даний момент не заряджається, а також що поряд з ним не заряджаються інші акумулятори. Якщо зарядка перевіреній або сусідніх батарей закінчилася недавно, перед використанням навантажувальної вилки провітріть приміщення, щоб в повітрі не було водню.
8
Підключайте навантажувальну вилку до банків по черзі, дотримуючись полярності. Протримаєте її підключеної до банку протягом декількох секунд, переконайтеся, що свідчення протягом цього часу не змінюються. Тримати виделку підключеної довше можна. Зчитування показань здійснюєте безпосередньо перед відключенням приладу від банки.