Як плавити метал.

Якщо вам необхідно розплавити метал, то запам'ятайте кілька важливих моментів, які допоможуть зробити це грамотно і якісно. Якщо не дотримуватися всі тонкощі процесу плавлення, результат може вийти зовсім не таким, як передбачалося.
Інструкція
1
Плавлення металу необхідно проводити при дотриманні певних правил. Якщо ви плавите свинець або цинк, то враховуйте, що свинець розплавиться швидко - його температура плавлення 327 градусів. Температура плавлення цинку - 419 градусів, а значить він ще довго буде твердим. Свинець при перегріві почне покриватися райдужної плівкою, а пізніше його поверхню покриє шар не плавиться порошку. Отже, до того часу, як цинк почне плавиться, свинець окислиться і його залишиться дуже мало, до того ж, склад його буде зовсім не такою, як передбачається. Висновок такий: спочатку розплавте цинк, а тільки потім кладіть туди свинець.
2
Та ж ситуація спостерігається, якщо сплавити цинк з латунню або міддю, коли спочатку ви розігріваєте цинк. Тобто завжди починайте плавити той метал, який має більш високу температуру плавлення. Крім цього зверніть увагу, що якщо ви тримаєте розігрітий сплав на вогні протягом тривалого часу, в слідстві чаду на металі знову ж з'явиться плівка. Тому намагайтеся зменшувати угар металу; плавьте разом шматочки однакової величини; дрібніші шматки спочатку пакетувальними; стежте, щоб метал не стикався з повітрям. Для цього скористайтеся бурої або закривайте поверхню металу золою.
3
При застиганні метал зменшується в об'ємі. Відбувається це за рахунок внутрішніх не застиг частинок. На поверхні або всередині виливки виходять поглиблення або як їх ще називають, усадочні раковини. Робіть форму таким чином, щоб ці самі усадкові раковини виходили в тих місцях виливки, які потім видаляються. Майте на увазі, що наявність усадочних раковин можуть зіпсувати виливок і навіть зробити її непридатною.
4
Після плавлення трохи перегрійте метал для того, щоб він став рідині і гаряче - тоді він зможе краще заповнити деталі форми і не застигне завчасно від контакту з більш холодною формою.
5
Іноді при роботі зі сплавами розумніше спочатку розплавити більш легкоплавкий метал, а потім додати більш тугоплавкий, але даний метод можна застосовувати лише для тих металів, який не сильно окислюються. Або вам доведеться охороняти їх від окислення. Завжди беріть металу більше, ніж потрібно - він повинен заповнювати не тільки форму, а й літніковий канал.