Як побудувати гістограму розподілу.

Якщо ви зіткнулися із завданням проведення соціологічного дослідження, будьте готові до того, що вам буде необхідно не тільки проаналізувати його результати, а й зуміти їх наочно уявити. Останнє можна зробити за допомогою гістограми - одного з популярних графічних варіантів представлення інформації про розподіл ознаки.
Вам знадобиться
  • Лінійка, олівець, комп'ютер, пакет програм Microsoft Office.
Інструкція
1
Ознака - це те, що ви прагнете вивчити (певні явища, відносини людей до чого-небудь, особливості прояву тих чи інших процесів). Сукупність балів або відповідей (категорій відповідей), які ви отримаєте від учасників дослідження, є розподілом ознаки.
2
Найпростіший спосіб побудови гістограми розподілу ознаки - намалювати її вручну. Для цього необхідно накреслити двовимірну систему координат, в якій по осі Х будуть розташовані бали і відповіді по досліджуваному ознакою, а по осі Y - частота їх зустрічальності.
3
Далі слід відзначити отримані результати на графіку таким чином, щоб у вас вийшли вертикальні стовпці по числу відзначених ознак. Їх висота буде визначена тим, як часто ця ознака зустрічався. Для кращого сприйняття інформації стовпці можна розфарбувати в різні кольори.
4
Ще один спосіб побудови гістограми розподілу виконується за таким же принципом, але за допомогою комп'ютера і, наприклад, програми Microsoft Word. На панелі інструментів вам потрібно буде знайти вкладку «Вставка», а в її меню - «Ілюстрації».
5
В «Ілюстрації» виберіть варіант «Діаграма», далі, в віконці уточніть - «Гістограма». Вибравши зовнішній вигляд вашої майбутньої діаграми, натискайте «Ок». З'явиться ще одне вікно з таблицею, в якій слід вказати ваші результати. Паралельно з цим в документі з'явиться малюнок з гістограмами, який буде змінюватися в залежності від внесених вами даних.
6
Оскільки дослідження може проводитися на контрольній та експериментальній вибірках, або на одній групі, але не один раз, то і на гістограмі це все також можна відобразити за допомогою кольору і легенди - підписи до гистограмме. Один і той самий ознака різних груп зручно представити що сусідять стовпцями, відмінними за висоті, і позначити відповіді груп різними кольорами.
Корисна порада
Гистограмма може бути виконана і в тривимірній системі координат - це додасть її зовнішньому вигляду обсяг.