Як знайти рівняння кола.

Стандартне рівняння кола дозволяє дізнатися кілька важливих відомостей про цю постать, наприклад, координати її центру, довжину радіуса. В деяких задачах, навпаки, за заданими параметрами потрібно скласти рівняння.
Інструкція
1
Перевірте, чи вказані в умовах задачі координати центральної точки кола і довжина радіуса в явному вигляді. В цьому випадку вам достатньо підставити дані в стандартну запис рівняння, щоб отримати відповідь.
2
Визначте, якими відомостями про окружності ви маєте в своєму розпорядженні, виходячи з даної вам завдання. Запам'ятайте, що кінцевою метою є необхідність визначити координати центру, а також діаметр. Всі ваші дії повинні бути спрямовані на досягнення саме цього результату.
3
Використовуйте дані про наявність точок перетину з координатними прямими або іншими прямими. Зверніть увагу, що, якщо окружність проходить через вісь абсцис, друга точка перетину матиме координату 0, а якщо через вісь ординат - то перша. Ці координати дозволять вам знайти координати центру кола, а також обчислити радіус.
4
Не забувайте про основні властивості січних і дотичних. Зокрема, найбільш корисною виявляється теорема про те, що в точці дотику радіус і дотична утворюють прямий кут. Але зверніть увагу на те, що вас можуть попросити довести всі використані в ході рішення теореми.
5
прорешать найбільш стандартні типи завдань, щоб навчитися відразу бачити, як використовувати ті чи інші дані для отримання рівняння окружності. Так, крім уже зазначених завдань з прямо заданими координатами і тими, в умовах яких дано інформацію про наявність точок перетину, для складання рівняння окружності можна скористатися знаннями про центр окружності, довжині хорди і рівняння прямої, на якій ця хорда лежить.
6
Для вирішення побудуйте рівнобедрений трикутник, підставою якого буде дана хорда, а рівні сторони - радіусами. Складіть систему рівнянь, з якої ви легко знайдете необхідні дані. Для цього достатньо скористатися формулою для знаходження довжини відрізка в координатної площини.