Як ввести Linux.

Linux давно перестав бути невідомою системою, доступною тільки для просунутих користувачів. З кожним роком ця ОС набирає все більшої популярності завдяки тому, що вона стає все простіше і простіше. Те ж саме стосується процесу установки системи. Кожен сучасний дистрибутив забезпечений власним інсталятором, який по зручності нітрохи не поступається установникові Windows, а в чомусь навіть перевершує його.
Вам знадобиться
  • - образ будь-якого дистрибутива Linux;
  • - DVD-болванка.
Інструкція
1
Скачайте образ вподобаного вам дистрибутива, попередньо ознайомившись з відгуками про систему і дізнавшись всі технічні дані. Багато користувачів починають знайомство зі світом Linux з установки Ubuntu, хоча системи сімейства Mandriva і Fedora так само прості у використанні.
2
Запишіть завантажений образ на DVD-диск за допомогою спеціальної утиліти для запису. Добре справляється зі своїми завданнями програма UltraISO, хоча іноді може підійти стандартний менеджер записи дисків систем Windows Vista і Seven.
3
Помістіть диск в привід і завантажити комп'ютер. Переконайтеся, що в BIOS у вас коштує параметр первинного завантаження з CD (Boot Menu - First boot device). Далі установник вам запропонує вибрати мову установки. Залежно від версії дистрибутива буде запущений безпосередньо сам інсталятор, або графічна середу системи для ознайомлення з роботою Linux. Якщо завантажилася графічна оболонка, то на робочому столі натисніть на ярлик Install.
4
Дотримуйтесь інструкцій інсталятора. Ви можете встановити систему на самостійно підготовлені розділи диска або вибрати автоматичну розмітку. Після вибору останнього варіанта всі дані на вашому жорсткому диску будуть видалені.
5
Виберіть диск, на який проводитиметься установка, зробіть розмітку (після вибору відповідного пункту) і натисніть на кнопку «Встановити зараз».
6
Вкажіть своє місцерозташування і виберіть вашу розкладку клавіатури. Далі вкажіть бажаний логін і пароль. Дочекайтеся закінчення установки, після чого натисніть клавішу «Перезавантажити» та вийміть диск з приводу комп'ютера. Систему можна вважати встановленою.
Корисна порада
Перед видаленням всіх даних на жорсткому диску не забудьте зробити бекап.