Як поліпшити свій голос.

Якщо ви вважаєте, що свій голос поліпшити неможливо, то ви помиляєтеся. В більшості випадків це дійсно реально. Якщо у вас монотонна мова, її можна урізноманітнити. У відмінного голоси є три основних складових.
Інструкція
1
Перша складова - тон голосу. Тут має бути все зрозуміло. Тон голосу є можливістю його інтонування. Що значить, можливість змінювати інтонацію нижче або вище, щоб підкреслити в реченні те чи інше слово.
2
Сила голосу. Тут теж все зрозуміло. Ми можемо говорити тихо, тоді нас мало хто буде чути, а можемо говорити голосно. Правда сила голосу показує не тільки те, скільки людей вас почують, а й те, як ви будете своїм голосом на слухача впливати. Якщо людина кричить, то у нього в організмі виділяється гормон-адреналін. Ця людина може вже не звертати уваги на те, що він говорить і на деякі інші речі. Тут мова йде вже про емоційний компоненті.
3
Третя складова - Чіткість голосу. Ми можемо говорити досить голосно і красиво, проте якщо чіткість нашого голосу буде кульгати, навряд чи нас добре розумітимуть люди.
4
Скоромовки є відмінним інструментом, що допомагає підвищити інтонування і чіткість. Але крім них є ще й професійні поєднання звуків. Такими поєднаннями є ЛРА, ЛРО, Лри, ЛРУ, ЗЖДРА, ЗДЖРІ, ЗДЖРО, ЗДЖРУ. Плюс таких звукосполучень в тому, що вони позбавлені сенсу, ми просто механічно їх вимовляємо. А ось в скоромовках ми порою плутаємося, чіпляючись за їх зміст. Ми можемо затнутися, згадуючи, що на чому зростає: дрова на траві, або трава на подвір'ї.
5
Є ще вправу: відкрийте ширше рот і починайте розминати м'язи тіла. Це є хорошою розминкою для мовного апарату, що виражається в артикуляції та активної мімічної підтримці мови. Хоча широко відкривати рот під час розмови не природно, але це допомагає говорити чіткіше.
6
Приділяйте більше уваги тонам. Адже інтонування може зробити цікавим навіть самий нудний текст. Для людей, впритул займаються торгівлею, добре поставлене інтонування голосу допомагає здійснювати продажу.
Корисна порада
Грайте зі своїм голосом, балуйтесь. Можна навіть сказати людині, що ви його ненавидите, але по вашому голосу він зрозуміє, що ви насправді його обожнюєте. І навпаки. І частіше читайте вголос, будь то звичайний газетний текст або вірші.