Як перетворити десяткову дріб.

Різна форма запису дробів може викликати незручність. По-перше, не завжди зручно оперувати з десятковими формами, по-друге, вони часто відображають менш точні значення. І в цьому випадку ви можете перетворити таку дріб в нормальний вигляд.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що мова йде саме про перетворення десяткового дробу в нормальну форму. Зворотну дію не завжди може мати місце, що пов'язано з виникає в деяких випадках необхідністю округлення: якщо в умовах даної задачі ви повинні оперувати тільки точними значеннями, доведеться оперувати тільки зі звичайною формою дробу.
2
Запам'ятайте одну властивість дробу, до якого зводяться всі можливі перетворення, що проводяться з цією формою запису числа. Воно свідчить, що множення або ділення чисельника і знаменника на одне і те ж число не призводить до зміни дробу. Причому не важливо, в якій формі ви записуєте число: в явній або ж як синус кута або й зовсім позначивши його змінної х або у.
3
Не забувайте і про те, що у випадку з десятковим дробом ви завжди відразу можете записати її знаменник: це буде 10, 100, 1000 і т.д. Число нулів визначається кількістю знаків після коми. Залишається зрозуміти, що записати в чисельнику.
4
Випишіть в чисельник всі цифри десяткового дробу. Якщо це 0,75, то в чисельнику буде стояти 75, якщо 1,35 - 135, відповідно.
5
Приступайте до подальших перетворень, якщо такі можливі. Це може вимагатися для успішного вирішення завдання. Але якщо навіть вам достатньо просто перетворити десяткову дріб в звичайну форму, не зупиняйтеся на одній дії. Врахуйте, що правила коректної математичної записи вимагають дотримання двох правил. По-перше, отримана дріб не повинна скорочуватися. По-друге, якщо чисельник більше знаменника, краще записати дріб у її третє формі - змішаного числа.
6
Використовуйте властивість дробу для того, щоб перевірити можливість скорочення. Чим менше знаменник, тим менше варіантів вам доведеться перебирати. Якщо це 10, то перевірте, чи ділиться чисельник на 2, 5, 10. Якщо 100 - на 2, 4, 5 та інші подільники 100.
Десяткові дроби зручні у користуванні. Їх розпізнають калькулятори і багато комп'ютерні програми. Але часом буває необхідно, наприклад, скласти пропорцію. Для цього доведеться перевести десяткову дріб в звичайну дріб. Це не важко, якщо зробити невеликий екскурс в шкільну програму.
Інструкція
1
Візьміть, наприклад, десяткову дріб "2,5". Вимовте дане число вголос і ви зрозумієте, що дробової частиною є "п'ять десятих". Запишіть дробове вираження після коми у вигляді простого дробу - "5/10". У підсумку початкове число буде виглядати так - "2 5/10".
2
Скоротіть дробову частину числа, що вийшло. Для цього чисельник і знаменник дробу потрібно розділити на один і той же дільник. В даному випадку це число "5". Отже, "5/10" перетвориться в "1/2" .В результаті первісна дріб буде виглядати так - "2 1/2".
3
Щоб надати числу закінчений вигляд, можна представити його цілу частину також у вигляді простого дробу зі знаменником "2". Отже, "2" - це "4/2" (розділіть чисельник і знаменник один на одного, і ви отримаєте "2"). Тепер до "4/2" додайте "1/2", і вийде "5/2" .Таким чином, первісна десяткова дріб "2,5" перетворилася на звичайну дріб "5/2" .Переведіте будь-яку іншу десяткову дріб в звичайну дріб по аналогії.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bAi-VBTtliM