Як зробити більярдний кий.

Ігрові властивості більярдного кия залежать від деревини, з якої його виготовили. Тому матеріал слід підбирати відповідно до необхідних критеріїв. Ударну частину більярдного кия краще робити з граба зимового спила, висушеного в природних умовах. Волокна бруска повинні бути розташованими по прямій лінії з усіх чотирьох сторін. Ідеальний варіант - чисто білий граб без плям і вкраплень.
Інструкція
1
Приготуйте бруски для ударника, турніка і галок.
2
В бруске випиляєте клин ударника з кутом 8 градусів. Такими ж зробіть галки. Товщину галок визначайте їх кількістю в кі. Чим тонше виходять галки, тим більше робіть їх в наборі.
3
В бруску, з якого робите турнік, випиляєте зворотний клин "ластівчин хвіст". Можете просто загострити брусок під кутом 8 градусів.
4
Тепер робіть заготовки, призначені для стикувальній частини. У стикувальну частину ви згодом вклеїти роз'єм. Для цього можете взяти клин і «ластівчин хвіст», які залишилися після виготовлення галок і турніка. Враховуйте, що якщо ваші бруски з контрастним малюнком, то на стику кия візерунки дерева будуть різними. Якщо ви хочете, щоб візерунок деревини на більярдному кие ідеально збігся, то випиляєте широку галку, розпиляєте її навпіл.
5
Ретельно обробіть внутрішню і зовнішню поверхню галок. Внутрішній кут в Галці доведіть до гостроти. Слідкуйте, щоб у всіх галок вийшла однакова товщина стінок. Підготовлені елементи більярдного кия склейте.
6
Зачекайте, поки все добре висохне, і переходите до процесу округлення. Це самий трудомісткий етап, що вимагає особливого терпіння і уваги від майстра. Округлення проводите в кілька етапів з перервами в кілька тижнів, місяців, щоб після зняття чергового шару волокон встановлювався внутрішній баланс напруги. Допускайте незначний відведення, надалі ви його вирівняєте при наступному проході.
7
Посадіть на клей частини роз'єму і вантаж. Слідкуйте, щоб дерев'яна стінка в точці з'єднання не вийшла дуже тонкою, з цією метою втулка роз'єму з внутрішнім різьбленням повинна вклеюватиметься в турніковую половину. Коли будете робити отвір під роз'єм або вантаж, то тримайте свердло строго по осі обертання.
8
Тепер займіться вклеюванням п'яти, гумки-бампера, текстолітових втулок на роз'ємі. Вам залишиться домогтися остаточного розміру шляхом шліфування. Обережно і ретельно приберіть шкіркою все зайве. У вас вийде якісний більярдний кий.