Як виростити ранні огірки.

Вирощування ранніх огірків дозволяє отримати свіжі овочі вже в перші місяці літа. Для цього лише потрібно посадити насіння ще в середині весни і правильно доглядати за молодими рослинами.
Вам знадобиться
  • Насіння, ящик, грунт, теплиця.
Інструкція
1
Перед тим, як виростити ранні огірки, придбайте відповідні насіння. Певні сорти адаптовані спеціально для того, щоб успішно рости в умовах поки ще короткого світлового дня навесні і давати ранній урожай літом.
2
Для того щоб насіння швидше дали сходи, їх необхідно попередньо замочити. Робити цього можна в кінці березня або початку квітня. Для цього марлю або шматок тканини просочіть теплою водою, злегка відіжміть, після чого загорніть в них насіння на ніч. Вранці вони будуть готові до посадки. Можна дочекатися того моменту, коли насіння дадуть сходи, для цього тканина буде необхідно ще кілька разів намочити у міру висихання. У цьому випадку насіння вимагають особливої акуратності в обігу.
3
Насипте в ящик заздалегідь підготовлений грунт, на який викладіть насіння на відстані кількох сантиметрів один від одного, щоб згодом сходам не було тісно. Можна відразу саджати по одному насіння в маленький торф'яної горщик і вже в такому вигляді згодом висаджувати розсаду в грунт. Присипте насіння землею, але не дуже сильно, інакше паросткам буде важко пробитися. Полийте грунт водою і поставте в тепле і світле місце.
4
Коли паростки підростуть і на вулиці пройдуть останні заморозки, висадіть їх в грунт. Садіть паростки в теплиці, так як у звичайних умовах їм буде недостатньо тепло для того, щоб рости і плодоносити швидше. Можна висаджувати насіння огірків відразу в теплицю, в кінці квітня або початку травня, але тоді на їх ріст піде більше часу, ніж у випадку посадки розсади.
5
Полив здійснюйте у міру підсихання грунту. Коли огірки підростуть і на них буде кілька великих листків, прив'яжіть їх на шпалеру або ж окремі нитки. Якщо не прив'язати кущі, то вони можуть зламатися під власною вагою. Періодично підгодовуйте огірки мінеральними і органічними добривами, тоді вже на початку червня можна спробувати перші плоди.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rmNH_a_KXt4
Зверніть увагу
Як вирощувати ранні огірки у відкритому грунті. На рівній ділянці можна штучним способом добитися аналогічних сприятливих умов для вирощування ранніх огірків у відкритому грунті. Для цього на ділянці на місці грядки з огірками нарізають високий гребінь, роблять з південної сторони пологий ухил.
Корисна порада
Вирощування помідорів і огірків. Таємниці вирощування огірків. Як підняти врожайність огірків. 1. Необхідно рихлити верхній шар ґрунту після кожного поливу або дощу. Розпушування починають, як тільки грунт зверху підсохне. Розсаду, вирощену з досвічуванням, у віці 4-5 справжніх листків можна висаджувати на підвіконня з 1 січня, бажано на вікна південної та південно-східної орієнтації. Без застосування електродосвечіванія огірки висівайте на широті Москви не раніше 20-25 лютого.
Незважаючи на те, що огірок складається на 95% з води, він є досить корисним. Вода, що міститься в огірку, допомагає виводити токсини, благотворно впливає на організм людини. Вирощування огірків - це нескладне заняття, але воно має свої особливості.
Вам знадобиться
  • Насіння огірків, горщики, пластикові стаканчики, грунт, органічні добрива, вода.
Інструкція
1
Огірки - це тепло- і вологолюбна культура. Обов'язково враховуйте це при вирощуванні. Також огірки - великі любителі родючого грунту, яка до того ж повинна бути рихлою і добре утримувати потрапляє на неї вологу. Сійте огірки на розсаду приблизно за місяць до висадки в грунт. Насіння до цього замочіть у звичайній воді або в регуляторі росту на одну добу. Можна трохи почекати, щоб вони проросли. Це значно прискорить появу сходів. Насіння, придбані в магазині вже знезаражені і підготовлені, тому не замочуйте іх.Глубіна загортання насіння - не більше двох сантиметрів. Розсаду найзручніше вирощувати в окремих горщиках або пластикових стаканчиках. Звичайно, можна посадити відразу кілька насіння в ящик із землею. Тоді розташуйте їх на відстані 5-10 см один від одного. Ящик ж поставте на саме сонячне місце (підвіконня).
2
Огірки мають невелику кореневу систему. Тому для посівів цілком припустимі невеликі стаканчики. Майте на увазі, що перед посівом землю потрібно удобрити: для цього перемішайте її з шаром органіки. Багато дачники скаржаться, що розсадні огірки сходять повільно і неохоче, а після сидять в землі. Це відбувається від того, що в грунті мало добрив. Органічний субстрат, доданий в землю, незабаром розкладається і виділяє тепло. Це добре впливає на ріст і розвиток маленьких огірочків. До того ж органіка, додана в грунт - це постійна підгодівля для рослини. Якщо розсада огірків витягується, то це означає, що їй не вистачає світла. Організуйте досвечіваніе розсади і додайте трохи землі в горщики.
3
До сходів і після тримайте стаканчики на сонячному місці, де відсутні протяги. Хороша температура для розвитку і зростання огірків від +23 до + 30оС. Якщо ж температура буде нижче +15, то рослина затримається у розвитку. Встигніть висадити огірки в грунт до того, як їх зростання досягне 30 см. Перетримувати розсаду в горщиках не рекомендується. Також для висадки огірки повинні володіти щільними стеблами з темно-зеленим забарвленням. Заморозки здатні погубити молоді огірочки, а постійні перепади температури гальмують їх зростання. Тому не поспішайте висаджувати розсаду в грунт, якщо погода не стійка. Кращий час для висадки - перша декада червня, якщо дозволяють погодні умови. У теплиці огірки висаджуються трохи раніше.
4
Під час активного росту для огірка дуже важливі вологість повітря і полив. Поливайте посіви тільки теплою водою. Холодна ж вода призводить до гальмування росту, а також до утворення сірої гнилі. Врахуйте, що частий полив ущільнює грунт. Тому раз на тиждень акуратно рихлите її, щоб не пошкодити рослину і його коріння. Чи не пікірують рослина, тому що при пересадці розсада огірків зазвичай хворіє і може не прижитися. Не потрібно доставляти зайвих занепокоєнь. Обов'язково дотримуйтеся сівозміну. Кращі попередники огірків: картопля, капуста, томат, бобові культури. Чи не висаджуйте огірки туди, де раніше росли гарбузи.
Зверніть увагу
При температурі зберігання не вище + 15 ° С і вологості 50-60% насіння огірків не втрачають здатності до схожості протягом 8-10 років. Однак найурожайніші насіння 3-4 літні.
Корисна порада
Після посіву насіння накрийте стаканчик харчовою плівкою. Таким чином створюється штучний парничок. Його можна зняти, коли насіння зійде.