Як виявити тромб.

Тромби в венах або тромбофлебіт - серйозне і небезпечне захворювання. Частою причиною тромбів є запущена варикозна хвороба. Хворим важливо якомога швидше почати лікування, щоб не допустити небезпечних для життя ускладнень.
Інструкція
1
тромбофлебіту найчастіше називають запалення поверхневих, підшкірних вен з утворенням тромбу з кровоносних клітин. Захворювання може характеризуватися болем і ознаками запалення. Але майте на увазі, що іноді тромби утворюються в глибоких венах без явних симптомів.
2
Огляньте свої ноги. Найчастіше тромби утворюються в кінцівках. Основними симптомами при тромбофлебіті поверхневих вен є ущільнення в області вени, почервоніння і біль при натисканні. Може підвищуватися температура шкіри ураженої ділянки. Іноді спостерігається ознака Гоманса - хворобливість в литкових м'язах при тильному згинанні стоп.
3
Зверніть увагу на однорідність шкіри нижніх кінцівок. Тромбоз глибоких вен може протікати практично безболісно, але на нозі буде спостерігатися ділянку з набряком і синюватим відтінком шкіри. Хворого може турбувати нездужання, слабкість, підвищення загальної температури тіла. Флеботромбоз глибоких вен гомілки найчастіше вражає лежачих хворих.
4
Якщо ви помітили ознаки тромбофлебіту, негайно зверніться до лікаря-флеболога. Лікар може поставити діагноз по огляду або призначить додаткові дослідження. Часто на огляді лікарі застосовують доплеровское ультразвукове сканування, яке виявляє перешкоду у вені і показує зменшення кровотоку до певної ділянки тіла.
5
Пройдіть всі призначені обстеження. Сучасні методи плетизмографии і флебографії більш точно визначають тромб, ніж ультразвук. За допомогою високочутливої апаратури лікар зможе побачити дефекти заповнення судин кров'ю і найменші відхилення кровотока.
6
Уважно підходите до лікування. Крім лікарських препаратів, лікар може виписати вам постільний режим з приподнятием ураженої ноги. Добре допомагає вологе тепло на запалену область. В особливих випадках виписують болезаспокійливі засоби. Коли тромб починає розсмоктуватися, хворому можна ходити в спеціальних еластичних панчохах.
7
Пам'ятайте, що тромб схильний до руху і може проникати в глибокі вени. Найнебезпечніші ускладнення тромбофлебіту - тромбоз глибоких вен, тромбоемболія легеневої артерії, зараження крові (сепсис). Уважно ставтеся до себе і виконуйте всі призначення лікаря.