Як визначити виворіт тканини. де виворітна сторона у тканини гіпюр.

У любителів шити одяг та інші речі для будинку своїми руками іноді виникає складність у визначенні виворітного боку тканини. Сучасні тканини часто бувають майже однаковими на перший погляд з обох сторін. Але все ж між сторонами є незначна різниця і краще їх не плутати, особливо в деталях майбутнього виробу.
Вам знадобиться
  • Відріз тканини, стіл для розкрою і хороше освітлення.
Інструкція
1
Покладіть тканину так, щоб одночасно бачити обидві сторони - лицьову і виворітну. Порівняйте чіткість і яскравість малюнка на набивної тканини. На лицьовій стороні малюнок більш яскравий і контури його більш чіткі, вона більш гладка і менш ворсиста, ніж з вивороту.
2
Уважно огляньте тканину з двох сторін, різні дефекти - вузлики, ниточки - зазвичай виводяться на виворітну сторону, а лицьова завжди абсолютно гладка. Є гладкофарбовані тканини з полотняним і саржевим переплетенням, в яких різниці між сторонами немає. Вони називаються двухліцевимі і можуть мати різний малюнок на обличчі і на вивороті.
3
Зверніть увагу на кромку тканини. У суконних (грубих вовняних) тканин на лицьовій стороні кромки присутні кольорові нитки, які погано видно на вивороті. До того ж кромка будь-якої тканини з лицьового боку гладка, а з виворітного на ній помітні всяке шорсткості і вузлики.
4
Поцікавтеся, де була проведена тканину. Лляні, шовкові та вовняні тканини вітчизняного виробництва складаються особою всередину, а бавовняні (без ворсу) - лицьовою стороною назовні.
5
Зверніть увагу на склад дорогих тканин. У змішаних тканин більш цінний матеріал (люрекс, блискучі нитки і інший) на лицьовій стороні помітний в значно більшій кількості, ніж на вивороті.
6
Визначте лицьову сторону у ворсових тканин по більшій густоті ворсу, ніж на вивороті, і рівно стригтися поверхні. Тканини з одностороннім начесной ворсом мають його на виворітній стороні.
7
Зверніть увагу на чіткість діагоналей у тканин з саржевим переплетенням ниток. На лицьовій стороні рубчики будуть чіткими і рельєфними, а на вивороті - наче змащені.
Зверніть увагу
Багато тканини (атлас, сатин та інші) мають блискучу лицьову сторону і матову ізнаночную.У трикотажних тканин на лицьовій стороні помітні поздовжні "косички", а на вивороті - поперечні "хвилі".
Корисна порада
Якщо не вдається точно визначити виворіт тканини, стежте за тим, щоб всі деталі вироби були викроєні на одній стороні.