Як визначити теплоту згоряння.

Важливість правильного виміру і підрахунку різних фізичних даних і величин складно переоцінити. Від цього часом залежить стабільність роботи великих хімічних установок і двигунів. Теплота згоряння являє собою кількість виділився тепла при згорянні масової або об'ємної одиниці речовини. Питома теплота згоряння розраховується як відношення теплоти на одиницю маси (джоуль на кілограм).
Інструкція
1
Візьміть для прикладу хімічну реакцію - так ви зможете швидше розібратися в розрахунку теплоти. Спробуйте розрахувати теплоту згоряння ацетону - C3H6O + nO2 -> 3CO2 + 3H2OОсновнимі поняттями в цій галузі є вища і нижча теплоти згорання. Вища теплота згоряння визначається як кількість теплоти, яка виділилася при повному згорянні одиниці речовини. Нижча є результатом віднімання вищої теплоти і теплоти пароутворення водяних паров.Із неї випливає формула розрахунку: drH = 3dfH (CO2) + 3dfH (H2O) - dfH (C3H6O) - ndfH (O2), де dfH () - теплота освіти того чи іншого вещества.dfH (O2) дорівнює нулю, так як кисень являє собою проста речовина. dfH (CO2) = 393,5; 3dfH (H2O) = -241,8; dfH (C3H6O) - теплота освіти, яку потрібно знайти.
2
Підставте всі відомі компоненти в формулу і ви знайдете, чому дорівнює теплота згоряння, наприклад, ацетону, який на сьогоднішній день активно використовується як у фізичній, так і в хімічній промисловості. При проведенні різних хімічних дослідів строжайше дотримуйтеся правил техніки безпеки, ігнорування яких може привести до жахливих наслідків, аж до хімічних опіків і пов'язаної з цим інвалідністю.
3
Якщо вам потрібно розрахувати теплоту згоряння палива, пам'ятайте, що тут вона визначається як кількість теплоти, яка виділилася при згорянні 1 кг твердого палива та 1 метра кубічного газоподібного палива. Приміром, теплота згоряння дизельного палива дорівнює 42624 кДж/кг, бензину - 44000, скрапленого газу - 45200, гасу - 43500. Знання всіх цих значень дозволяє виробникам автомобілів та іншої техніки, що використовує двигуни внутрішнього згоряння, правильно розраховувати життєво важливі для стабільної роботи параметри і показники. З цим пов'язано увагу, яка приділяється новітнім хімічним розробкам з боку виробників. Адже не за горами ті часи, коли винайдуть такий вид палива, який кардинально змінить існуючий автомобільний ринок.