Як підстригати троянди.

Відразу після того, як троянди звільняються від зимового укриття, необхідно займатися обрізанням кущів. Робиться це для того, щоб врегулювати ріст і розвиток рослини. Також обрізання сприятиме рясному і тривалому цвітінню. Після видалення старих скелетних гілок будуть добре розвиватися і молоді пагони.
Інструкція
1
Навесні обов'язково займіться обрізкою кущів. Видаліть старі, слабкі та пошкоджені пагони. Решта ж подрежьте на різну довжину. Ступінь обрізки повністю залежить від біологічних особливостей рослини. У кожної садової групи є певні правила. Однак є й загальні. Обрізайте кущі за допомогою секатора, садового ножа або пилки. Намагайтеся зробити зріз гладким. Робіть його над ниркою, приблизно в 5 міліметрів, в похилому від неї положенні.
2
Після цих дій найчастіше в ріст рушає верхня, найбільш розвинена нирка. Від того, над якою ниркою ви зробили зріз, повністю залежить формування куща. Щоб не відбувалося його згущення, зріз зробіть над зовнішньою брунькою втечі. Врахуйте, що новий виростає з неї втечу буде прагнути до зовнішньої частини куща.
3
На даний момент популярністю користуються три способи обрізки: коротка, довга і середня. У першому випадку виконується видалення майже всього втечі. Залишають біля основи тільки пару добре розвинених нирок. У другому випадку залишають 8-10 нирок, а в третьому - 4-6. Також пагони можна підрізати в тому місці, де є перша, найвище розташована неушкоджена нирка. У даній ситуації подрежьте пагони нижче, ніж це робиться після нормальної перезимівлі.
4
Після масового цвітіння троянд обов'язково зробіть річну обрізання. Відцвілі квітки зріжте з парою листя. На дане омолодження кущі реагуватимуть швидким розвитком квіткових бруньок, які знаходяться в пазухах залишилися листя, що позитивно впливає на подальше цвітіння.
5
Зрізати також необхідно зав'язалися плоди. Справа в тому, що на їх освіту витрачається багато поживних речовин, що негативно позначається на зростанні куща. Врахуйте, що у сортів, які утворюють декоративні плоди, їх вкрай не рекомендується обрізати.
Догляд за квітами приносить велике задоволення садівникові. Кущові троянди прекрасні самі по собі, але їм, як і алмазу, потрібно надати правильну огранювання, щоб вони здалися у всій красі, а для цього їх потрібно вчасно і правильно підрізати.
Інструкція
1
Навесні, коли відступають заморозки з троянд, знімають зимовий укриття і обрізають кущі. Обрізка потрібна для стимулювання росту, оновлення та розвитку рослини, рясного цвітіння.
2
В першу чергу необхідно видалити всі слабкі, старі та пошкоджені хворобою або морозами пагони. Всі інші потрібно підрізати ступенями. Помилкою багатьох квітникарів є обрізка всіх пагонів на одній висоті. У підсумку гілки заважають один одному і конкурують між собою за світло. Підрізати необхідно гострим секатором, тонкої ножівкою або ножем. Зріз роблять гладким в 5 мм від нирки навскоси.
3
Наскільки сильно зрізати пагони, визначають залежно від виду троянди : * Ремонтантні троянди проріджують, найсильніші пагони трохи підрізають: у головного залишають 10 нирок, у інших - 6. Таке підрізування забезпечує друге і третє цвітіння за сезон. Усі гілки старше 3 років необхідно обрізати повністю, так як цвісти вони не будуть. * Паркові троянди видають суцвіття на двох-трехгодовалая гілках, тому такі гілки не підрізає, а лише проріджують, видаляючи хворі і слабкі пагони. * Чайні троянди і троянди флорибунда можуть цвісти буквально на будь-якому втечу. Тому, щоб кущ не виснажився, залишають у сильнорослих кущів на пагонах по 4-6 бруньки, у слаборослих - по 3 нирки. * Поліантових троянди ще більш скоростиглі. Багато сортів поліантових троянд сильно гілкуються, утворюючи багато дрібних квітів першого-третього порядку, що забезпечує їм тривале безперервне цвітіння. Їх потрібно обрізати дуже коротко, залишаючи не більше 3 нирок на втечу.
4
Коли троянди відцвітуть, пагони зрізають, захоплюючи засохлий бутон і 2-3 листа. В результаті кущ знову пускається в цвітіння. Якщо ви хочете, щоб троянди цвіли рясно і довго, зрізайте плоди, так як вони забирають багато сил у рослини. Влітку також потрібно регулярно видаляти молоді пагони, що з'являються на квітучої гілки і дику поросль. Так ви значно підвищите якість цвітіння сортових і щеплених троянд.