Як видалити зубний камінь собаці. Як очистити зуби від коричневого нальоту у собаки.

Більшість собаківників стикається з появою зубного каменю у своїх вихованців. Особливо часто жовто-коричневим мінералізованих нальотом покриваються підстави зубів маленьких декоративних порід, у яких дуже вузькі міжзубні проміжки. Єдина можливість запобігти цю неприємність - привчити цуценя до регулярної гігієни щелепи. Якщо камінь все-таки утворився, його необхідно видалити, інакше пса чекає цілий комплекс проблем: від неприємного запаху, втрати апетиту до випадання зубів.
Вам знадобиться
  • - Зубна паста (або суміш крейди, соди і лимонного соку);
  • - щітка для собак;
  • - професійна чистка зубів.
Інструкція
1
Попросіть помічника потримати домашня тварина і оціните стан його щелепи. Для цього потрібно відтягувати шкіру з різних сторін пасти та оглядати окремі ділянки. Основна увага приділіть верхньої щелепи, заднього ряду зубів і іклами - саме там найчастіше утворюється зубний камінь у собак.
2
Почистіть зуби пса, так як на ранній стадії утворення м'якого нальоту з ним можна впоратися звичайними гігієнічними заходами. Деякі собаківники самостійно готують засіб для чищення з товченого білого крейди, соди і лимонного соку. Воно досить ефективно, проте може не сподобатися вашому вихованцеві.
3
Рекомендується придбати в зоомагазині спеціальну зубну пасту - вона імітує приємні для собак аромат і смак. Перед чищенням візьміть невелику її кількість на палець і змастіть ясна тварини.
4
Нанесіть пасту на велику щітку (бажано спеціальну для собак) і, утримуючи її під кутом 45 градусів, приступайте до чищення зубів собаки. Обробіть внутрішню, зовнішню і жувальну частини, по десятку рухів щіткою на кожен зуб. Не в якому разі не рухайтеся поперек зубної осі, інакше перенесете забруднення на всю щелепу.
5
Ще раз огляньте зуби пса. Якщо видалити темний наліт самостійно не вдалося, доведеться звернутися до ветеринара або професійного груммер (спеціалісту по догляду над тваринами). Традиційно цю операцію роблять під анестезією, видаляючи мінералізований наліт механічно стоматологічними інструментами. Потім камінь обробляють ультразвуком і полірують спеціальними пастами. Перед процедурою обов'язково пройдіть необхідні лікарський огляд, лабораторні дослідження та підготовку перед наркозом (голодну дієту протягом 12 годин).
6
Якщо наркоз домашній тварині з тих чи інших причин протипоказаний, рекомендується обійтися професійним чищенням зубного каменю за допомогою ультразвуку. Обдзвоните груммер і ветеринарів з хорошою репутацією. Сучасні клініки пропонують подібні послуги в своєму кабінеті або виїжджають до клієнта додому.
Зверніть увагу
Гігієнічну чистку зубів собаки необхідно проводити не рідше 1-2 разів на тиждень протягом пари хвилин. Якщо домашнє тварина не привчене до неї, використовуйте зубні спреї-еліксири для собак.
Корисна порада
Для профілактики мінералізованою нальоту досвідчені собаківники рекомендують ввести в раціон собаки свіжі помідори, а також спеціально розроблений дієтичний корм. Не обмежуйте харчування собаки м'якою їжею зі свого столу. Ваш пес повинен регулярно гризти кістки. Купуйте йому також спеціальні шорсткі іграшки.