Як обрізати пружини.

Обрізка гвинтових пружин стиснення, що використовуються в сучасних легкових автомобілях, є найпоширенішим способом знизити дорожній просвіт або збільшити жорсткість пружин для додання їзді більшої комфортності.
Інструкція
1
Роботи з обрізки пружин рухових характеристик автомобіля краще проводити в автосервісі у кваліфікованого фахівця. Дана операція сильно впливає на якість ходу машини, і якщо ви не впевнені у своїх силах, краще не пробувати виконувати таку роботу самостійно.
2
Якщо ви вирішили проводити обрізку своїми руками, зніміть стійку, адже щоб відрізати пружини, їх спочатку потрібно звільнити. Зробіть це наступним чином: підійміть потрібну частину машини домкратом, зніміть колесо і очистіть болти, що кріплять низ стійки. Як правило, вони дуже брудні, тому вам доведеться залити їх маслом і залишити відмокати на деякий час. Відверніть болти і збийте маточину акуратно, щоб випадково не пошкодити гальмівний диск. Відверніть останнім верхнє кріплення і вийміть стійку в зборі. Тепер можна від'єднати пружини.
3
Визначте, наскільки ви хочете вкоротити пружину. Для незначного зменшення висоти дорожнього просвіту достатньо буде зрізати всього 1,5 витка. У кожного автомобіля свої особливості, але зазвичай зрізають 2 витка з передніх пружин, а задні зрізають максимум на 3. Краще заздалегідь проконсультуватися у фахівця, щоб не відрізати зайвого.
4
Вкорочувати пружини найкраще за допомогою болгарки, але можна обійтися і звичайною ножівкою по металу, хоча це займе більше часу. Зробіть в потрібному місці позначку за допомогою маркера і відріжте або відпиляйте зайву довжину. Різати потрібно у верхній частині, а збирати стійку відрізаним кінцем вгору. У тому місці, де ви укорочували пружину, вона має занадто великий кут. Це потрібно усунути газовим ключем або великим шматком труби за допомогою великого фізичного зусилля.
5
Встановіть пружину на місце і зробіть збірку всіх деталей автомобіля в зворотному порядку.
Міняючи пружини на нестандартні, автолюбителі в основному намагаються підвищити або знизити дорожній просвіт або жорсткість пружин. Один з найпростіших способів знизити дорожній просвіт - вкоротити, тобто підрізати кілька витків стандартної пружини. Чи можна це зробити самостійно?
Інструкція
1
Перш ніж обрізати пружини на ВАЗ, необхідно задуматися про наслідки. Жорсткість пружини обернено пропорційна кількості активних витків. При обрізанні витків ви зміните не тільки деформацію пружини, але і її довжину. При укорочуванні пружини на один виток довжина зменшується на один крок витка - 48,22 мм, при двох витках - відповідно, на 96,44 мм. При вільної довжині пружини 434 мм ви отримаєте загальну довжину для стандартної пружини - 294,427 мм, для обрізаної на один виток - 260,164 мм, на два витки - 255,901 мм. При цьому від зміни кількості витків жорсткість системи збільшується пропорційно їх видалення.
2
Укоротивши пружину на два витки, ви збільшите її жорсткість на 33%, а також зменшите її довжину під навантаженням на 13%. При цьому дорожній просвіт зменшиться на 40%.
3
Укорочуючи пружину, не розраховуйте на порівнянний ресурс зі стандартною пружиною через зрослі напружень на решту витки. Не вкорочуйте також колишні у вживанні пружини, а краще купіть нові.
4
Обрізаний кінець пружини спирайте на чашку нижнього важеля передньої підвіскою, моста - задньою підвіскою, але ні в якому разі не кладіть в чашку кузова. Якщо щось і трапиться, то змінити важіль або переварити чашку набагато простіше, ніж ремонтувати кузов.
5
При стандартних амортизаторах спокійно обрізайте задню пружину на один виток. Звичайно, невеликий преднатяг буде, але пружина чи не випаде при повністю вивішеному колесі. Якщо відріже більше або поставите пружини коротший, тоді шукайте амортизатор з більш коротким штоком або перенесіть нижче його кріплення за допомогою відповідних кронштейнів.
6
Обрізаючи пружину, пам'ятайте, що крок навивки у неї до кінця зменшується, утворюючи майданчик для обпирання. Обрізавши витки, ви зменшите цю площадку і зросте напруга на чашку. Щоб забезпечити рівномірне спирання обрізаної пружини на чашку, відпустіть останній виток. Для цього нагрійте його до 600 градусів і остудіть на повітрі. Цю процедуру виконуйте газовим пальником, щоб розігрівати тільки один кінець пружини. При цьому будьте дуже обережні, оскільки велика вірогідність пошкодження деталі.