Як відновити атестат. Відновлення атестата.

Втрата документів - завжди неприємна подія. А втрата атестата про освіту чревата паперовою тяганиною. Єдиний плюс, що на даний момент відновлення шкільних атестатів безкоштовне. А ось за атестати середньої спеціальної освіти вже доведеться платити, тому бережіть свої документи.
Вам знадобиться
  • Форма заяви
  • Ручка, папір
  • Поштові конверти (якщо запит відправляється в інше місто)
Інструкція
1
При втраті шкільного атестата вам потрібно буде прийти в школу, в якій ви навчалися і написати заяву. Заява пишеться на ім'я директора навчального закладу з проханням видати новий атестат замість втраченого.
2
Потім школа відправляє запит на бланк атестата у відділ (управління, комітет) за освітою. За законом ці бланки повинні оплачуватися з міської скарбниці, але можливо, що місцева влада могли внести зміни. Дізнайтеся про це заздалегідь, щоб не опинитися в неприємній ситуації.
3
Якщо ви вчилися в іншому місті, то вам потрібно буде відправити написане за формою заява цінним рекомендованим листом з повідомленням про вручення. Тільки врахуйте, що школа висилати атестат не буде. Вам доведеться забирати атестат особисто, або передати повноваження знайомим по нотаріально завіреної довіреності.
4
Якщо вами загублений атестат ПТУ, то замість нового диплома вам можуть видати справку.В довідці має бути вказано ім'я що навчався і скільки часу тривало навчання. В заяві треба обов'язково вказати, навіщо вам знадобився диплом. Абітурієнтам вузів до довідки докладуть вкладиш з оцінками. Якщо ж вам потрібен обов'язково диплом, то за дублікат доведеться платити.
5
Якщо вам потрібно відновити диплом вузу, вам знадобиться довідка з міліції про те, що ви заявляли про зникнення диплома. До цієї довідки додається заява на ім'я ректора із зазначенням року закінчення навчального закладу. Потім ці документи передаються до відділу кадрів або секретаріат. Заклад зобов'язаний за Вашим запитом видати новий диплом замість загубленого. На дипломі пишеться напис «дублікат, а дата його видачі стає датою отримання диплома. Державні вузи, і вузи, які пройшли акредитацію беруть за це плату, не перевищує подвійну вартість бланка.
Зверніть увагу
В тому випадку, якщо диплом був виписаний на дівоче прізвище, а ви вже вийшли заміж, то до заяви і довідці з міліції прикладається також копія свідоцтва про шлюб. Незважаючи на це в дипломі буде написана стара прізвище.
Корисна порада
Якщо вуз, в якому ви навчалися, реорганізований, то можна звернутися до відділу освіти за місцем навчання. Інформація про ваш дипломі є в єдиній комп'ютерній базі даних за виданими дипломам.