Як виставити права на файл.

Багато років тому виникло таке поняття як «право власності». На жаль, у сучасному світі стає все важче стежити за дотриманням подібних прав. Особливо гостро ця проблема стоїть з різними документами, викладеними на просторах інтернету. Щоб уникнути неприємних ситуацій, необхідно знати, як виставити права на файл.
Інструкція
1
Дуже часто творці веб-сайтів приділяють свою увагу лише написання скриптів. При цьому вони зовсім забувають про функції chmod, яка дозволяє призначати права доступу до того чи іншого файлу, розташованому на сервері. Це передбачено з метою їх захисту від несанкціонованого доступу, копіювання, злому і т.д. повністю дія називається change file mode і перекладається як «зміна режиму файла».
2
Запам'ятайте три категорії, на які можна розділити всіх користувачів: власник файлу, який має всі права; його група, яка має обмежену кількість прав; прості користувачі, яким дозволено лише відкривати даний документ.
3
Щоб виставити права на той чи інший файл, запустіть будь ftp-клієнт (наприклад, CuteFTP). Клацніть правою кнопкою миші і виберіть пункт меню «Change file attributes».
4
Після того як відкриється вікно установки, розставте галочки у відповідності зі своїми бажаннями. У більшості випадків ви побачите три рядки, який відповідають трьом вищеназваним категоріям користувачів. Рекомендується виставляти такі налаштування: Власник файлу: read, write, execute (rwx); Його група: read, execute (rx); Звичайні користувачі: read, execute (rx).
5
В результаті файл отримує наступну характеристику прав доступу: rwxrxrx. Це означає, що змінювати і видаляти файл може тільки його власник.
6
Більш просунутим користувачам варто звернути увагу на поле Manual. Тут також можна коригувати права доступу. Причому робиться це вручну: просто підсумовується числовий код, який відповідає бажаним прав: власник має право на читання - 400; власник має право на запис - 200; власник має право на виконання - 100; група має право на читання - 40; група має право на запис - 20; група має право на виконання - 10; інші мають право на читання - 4; інші мають право на запис - 2; інші мають право на виконання - 1.