Як визначити несправний гідрокомпенсатор. Як знайти не працюючий гідрокомпенсатор не знімаючи.

Гідрокомпенсатор - це елемент двигуна, який служить для того, щоб компенсувати зазор між штовхачем клапана і валом газорозподільного механізму. При постійному клацали звуків при прогрітому двигуні потрібно знайти несправний гідрокомпенсатор.
Інструкція
1
Пам'ятайте, що клацали звук досить добре поширюється по металу, тому визначення несправностей деталі досить складна процедура. Для того щоб полегшити процес пошуку, спорудити невелике пристосування. Візьміть сталевий стрижень, довжин якого становить порядку 70 см, а товщина близько 5 мм. Оптимальним варіантом буде використання троса від приводу відкривання задньої кришки багажника Жигулів.
2
На один з кінців сталевого стержня прикріпіть порожню бляшанку, наприклад, з-під пива. Ображати у банки верхню частину, а в середину стержня встановіть дерев'яну ручку, щоб запобігти поглинання звуків рукою. За допомогою даного пристосування ви легко знайдете несправний гідрокомпенсатор в двигуні. Для цього прикладіть вухо до внутрішньої порожнини і уважно слухайте, звідки виходять сторонні шуми і стуки.
3
Вийміть гідрокомпенсатор, який, на вашу думку, найімовірніше є неробочим, розберіть і ретельно промийте його. Для цього підійде магніт, за допомогою якого дана деталь з легкістю виймається. Якщо ж компенсатор заклинило або він сильно прикипів, вийміть його знімачем. Уважно огляньте робочу поверхню і при наявності слідів зносу проведіть негайну заміну. При незначних дефектах промийте деталь в розчиннику, попередньо розібравши гідрокомпенсатор.
4
Пам'ятайте, що перед установкою необхідно заповнити гідрокомпенсатор маслом. Слідкуйте за цим, бо установка порожніх виробів може привести до великих ударних навантажень. Після цього перевірте його працездатність шляхом акуратного стиснення в струбцині. Ознакою справної деталі служитиме значний опір стиску протягом близько 30 секунд. Почекайте кілька хвилин, після чого запустіть двигун.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=vVS2c_LoD8s