Як скасувати сортування.

Сортування використовується для впорядкування даних по якомусь ознакою - наприклад, в порядку зростання числових значень, за алфавітом або за сукупністю кількох параметрів. Ця операція змінює вихідний порядок проходження елементів в масиві (рядків у таблиці, ярликів на робочому столі і т.д.). Іноді виникає необхідність повернути початковий порядок проходження елементів після застосованої до них операції сортування. Нижче перераховано декілька способів скасування упорядкування стосовно до таблиць додатка Microsoft Office Excel.
Вам знадобиться
  • Додаток Microsoft Office Excel
Інструкція
1
Якщо мова йде про скасування сортування даних в таблицях, створених програмою Microsoft Excel, то зробити це можна кількома способами. Найбільш простий з них полягає у використанні операції скасування останніх дій. Він застосуємо в тому випадку, якщо сортування, яку потрібно скасувати, була зроблена протягом поточної сесії роботи з документом, тобто після завантаження файлу або створення нової таблиці. Щоб скористатися цією функцією, достатньо натиснути клавіші ctrl + z. Кожне таке натискання скасовує одне останнє дію, тому повторювати цю процедуру треба стільки раз, скільки операцій в таблицях ви справили після тієї сортування, яку потрібно скасувати.
2
Клацніть по кнопці «Умовне форматування» в групі команд «Стилі» вкладки «Головна», щоб використовувати інший спосіб скасування правил сортування даних в Ecxel-таблиці. В випав списку виберіть пункт «Управління правилами», в результаті чого відкриється вікно «Диспетчера правил умовного форматування». Це ж вікно можна відкрити, якщо клацнути в таблиці будь-яку клітинку правою кнопкою миші, в контекстному меню перейти в розділ «Сортування» і вибрати пункт «Налаштовувана сортування». Виділяйте клацанням миші містяться в списку рядка і натискайте кнопку «Видалити правило» поки список не очиститься. Потім натисніть кнопку «OK».
3
Закрийте документ (поєднання клавіш alt + f4), що містить таблицю, що не зберігаючи внесених до нього змін (включаючи сортування, яку хочете скасувати), а потім відкрийте вихідний документ з невідсортованої таблицею. Цей спосіб застосовний, природно, тільки в тому випадку, якщо файл з вихідними і не відсортованими даними існує, а не тільки створюється вами.
Операція сортування даних в табличному редакторі Excel з пакету програм Microsoft Office при роботі з масивами даних буває потрібна дуже часто. Звичайно, це програма не має тих потужних засобів, що закладені в додатки для роботи з СУБД - наприклад, в Access. Проте, і наявних можливостей цілком достатньо для роботи з досить складними і об'ємними таблицями.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel.
Інструкція
1
Відкрийте в Microsoft Excel електронну таблицю, дані якої вимагають сортування.
2
Якщо потрібна сортування за даними лише однієї колонки, то клікніть в ній будь-яку клітинку правою кнопкою миші. В контекстному меню, яке викличе це дія, розкрийте розділ «Сортування». В нього зібрані п'ять способів упорядкування даних - виберіть потрібний варіант. Два верхніх пункту призначені для сортування за зростанням і спаданням, а три інших ставлять на початок таблиці ті рядки, в яких осередку цієї колонки виділені кольором, шрифтом або символом.
3
Скорочений варіант цього списку можна викликати і через меню табличного редактора - для цього використовуйте кнопку «Сортування» в групі команд «Редагування» на вкладці «Головна». В цьому випадку список буде містити тільки команди упорядкування за зростанням і зменшенням.
4
Якщо потрібно більш складна сортування даних одразу за кількома стовпцями, виберіть рядок «Налаштовувана сортування» - в обох описаних вище варіантах вона присутня в меню додатковим пунктом.
5
Після вибору цього пункту на екрані з'являється окреме вікно для настройки порядку сортування. У випадаючому списку «Сортувати по» виберіть колонку, дані якої повинні бути відсортовані в першу чергу. В аналогічному списку під написом «Сортування» виберіть об'єкт упорядкування - значення, колір, шрифт або значок. У третьому випадаючому списку вкажіть порядок сортування - за зростанням, зменшенням або по заданому списку. При виборі третього пункту відкриється додаткове вікно, в якому треба або ввести свій список, або вибрати один з вже наявних.
6
Для настройки наступного рівня сортування натисніть кнопку «Додати рівень» і у вікні з'явиться ще один ряд точно таких же випадаючих списків. Повторіть з ними операції попереднього кроку. Якщо потрібно більше рівнів, виконайте цей крок потрібну кількість разів.
7
Натисніть кнопку OK, і Excel відсортує дані за заданою схемою.