Як мити вікна взимку.

Чисті вікна не тільки елемент естетичного декору. Забруднені скла затримують до 50% світла, перешкоджаючи його проникненню в житлові приміщення, викликаючи погіршення самопочуття людей і підвищуючи витрати домовласників на електроенергію. Більшість господинь знають, що в зимовий період часу процедура миття вікон має безліч ускладнень, однак форс-мажорні обставини бувають сильнішими.
Вам знадобиться
  • сольовий розчин,
  • мильний розчин,
  • морозостійкі кошти для стекол,
  • ложка крохмалю,
  • 50 грам хлорки.
Інструкція
1
Перед тим як приступати безпосередньо до протирання стекол, переконайтеся в чистому стані віконних рам і підвіконня. Візьміть стару ганчір'я, змочіть її мильним розчином, приготованим заздалегідь з використанням звичайного господарського мила, і ретельно вимийте рами, укоси, підвіконня і відлив. Намагайтеся робити це швидко, не допускайте утворення значної обмерзання, особливо якщо мова йде про пластикові склопакетах. Зовні в цілях економії часу можна рами і не мити, все одно навесні належить генеральне прибирання. Основну увагу варто приділити чистоті скла.
2
Спочатку організуйте очистку від полою, але не терти її механічним способом. Використовуйте теплий сольовий розчин, приготований таким чином. Візьміть 2 столові ложки кухонної солі і розчиніть їх у склянці теплої води. Замерзле віконце обробіть цією рідиною до зникнення кірки льоду, а потім насухо витріть старої м'якої фланеллю. Щоб уникнути запотівання і промерзання склопакета, нанесіть з внутрішньої сторони скла спиртовий розчин гліцерину, що складається з 10 частин етилового спирту і 1 частини гліцерину.
3
Врахуйте, що більшість представлених у продажу хімічних засобів для очищення не працюють при негативній температурі, однак існують і цілком морозостійкі склади. Приміром, «Авторазморажіватель стекол» або «Автоочиститель стекол-1». Використовувати ці аерозолі неймовірно просто, достатньо просто розпорошити їх з відстані 15 см на скло, після чого протерти скло сухою ганчіркою. Якщо у вашому арсеналі немає подібних засобів, розведіть ложку крохмалю в літрі холодної води або 50 грам хлорки в такій же кількості теплої води. Забруднення непогано відмиються, а замерзання миючих поверхонь не відбудеться.
Зверніть увагу
Починають мити вікна з віконних рам. Віконні рами і підвіконня можна протирати рідкими миючими засобами мити теплою водою з додаванням нашатирного спирту (2 ст. Ложки на 1 л води). При митті рам і підвіконня не додавайте в воду соду - вона роз'їдає масляну фарбу, робить її тьмяною.
Корисна порада
У сонячну погоду, якщо у ваші вікна світить сонце, краще утриматися від миття, оскільки миючі засоби дуже швидко висихають і від них залишаться розводи. Для миття пластикових вікон добре б запастися спеціальним інструментом - шваброю для миття вікон, краще з різними насадками: скребком, прогумованої насадкою для видалення вологи і м'якою насадкою для протира досуха.