Як сформувати грошове дерево.

Толстянку або крассулу називають «грошовим деревом». Її листочки своєю формою нагадують монети. Існує повір'я, якщо зарити внизу земляного кома рослини монету, то удача і багатство буде супроводжувати людині, яка доглядає за толстянка. У це можна вірити або не вірити, але якщо є зайва металева грошик і прийшла пора пересадки, покладіть монетку в горщик. З «грошового дерева» найкраще сформувати саме дерево, а не зелені зарості. Надаючи красиву форму толстянка, враховуйте розміри горщика, контролюйте величину гілок, полив і освітлення.
Вам знадобиться
  • - толстянка деревоподібна;
  • - квітковий горщик;
  • - пінцет;
  • - бритва.
Інструкція
1
Посадіть в квітковий горщик тільки один відросток, тоді можна буде сформувати красивий товстий стовбур. Толстянку можна увіткнути відразу в землю, не чекаючи корінців у воді. Діаметр горщика повинен за розміром збігатися з кроною. Це питання стає актуальним, коли крона досягне пишних розмірів. Інакше крассула завалиться на бік.
2
Використовуйте неглибокі квіткові горщики. Коли корінцях «грошового дерева» стає тісно, воно уповільнює ріст, при цьому ствол стає товщі і краще дерев'яніє. А так як рослина можна пересаджувати часто, використовуйте цей момент для зміцнення стовбура.
3
Поставте крассулу на добре освітлене місце. Вона любить сонячне світло, але не прямі промені. Якщо листочки сильно почервоніли, то вони потрапили під пряме сонце. Злегка притените рослина, поки толстянка не отримала опіки. В літній час виносьте «грошове дерево» на свіже повітря. Воно добре росте на балконі або у відкритому грунті на дачі.
4
Зробіть штучне освітлення для крассули взимку. Якщо підвіконня затемнений, рослина почне сильно витягуватися, гілки будуть тонкими і кволими, почнуть обламуватися під власною вагою.
5
Поливайте рослину акуратно. Уважно стежте, щоб ствол в місці зіткнення з землею не підгнивати. Взимку полив повинен бути мізерним.
6
Формуйте крону «грошового дерева». Гілки рослини, хоча мають вигляд міцних, насправді дуже крихкі. Важкі пухкі листя хилять їх і можуть обламати, якщо вчасно не провести прищипивание.
7
Проводьте прищипивание, коли на гілочці виросло чотири пари листя. Дочекайтеся появи нової нирки на гілочці між листям, нігтями або пінцетом видаліть її. Молода поросль легко відривається. Гілка повинна почати давати бічні відростки. Можливо, вам доведеться провести видалення ще раз. Деревце може відразу не зрозуміти, що від нього вимагається.
8
Якщо вам попалося дуже запущене рослина з довгими опущеними гілками, яке потрібно радикально обрізати по задерев'янілість місцям, скористайтеся бритвою або тонким ножиком. Тільки не пошкодите вістрям сусідні гілки. При такому видаленні залишаться пеньки. Їх потрібно присипати подрібненим активованим вугіллям.
9
Прищипуйте крассулу в будь-який час року, коли виникне необхідність.