Як перезаписати DVD-R. Як перезаписувати диски.

Оптичні диски є одними з найбільш зручних носіїв інформації. В даний час найпопулярнішими з них є DVD-диски. Їх місткість набагато перевищує CD. Але в запису інформації на диски теж є свої нюанси.
Вам знадобиться
  • - диск DVD-R;
  • - програма Nero Startsmart.
Інструкція
1
Є формати оптичних дисків, на які можна записувати інформацію багаторазово. Це формати CD-RW і DVD-RW. Такі оптичні диски можна перезаписувати безліч разів. Формати дисків CD-R і DVD-R підтримують лише одноразовий запис. Але якщо у вас є диск DVD-R, на якому є ще багато місця, ви просто можете дописати інформацію в разі, якщо за попередньої записи була включена мультисессії (за замовчуванням включена).
2
Для того щоб дописати інформацію на DVD-R, вам знадобиться програма Nero Startsmart. Скачайте її і встановіть. Запустіть програму, після чого у верхній частині її вікна з'явиться стрілочка. Натисніть по ній і виберіть формат дисків, з якими будете працювати. Якщо там встановлений тільки CD-формат, натисніть по стрілочки і виберіть CD/DVD.
3
В меню програми клікніть по вкладці «Вибране». Тепер у вікні програми виберіть функцію «Створити DVD з даними». З'явиться вікно, в якому можна буде додати файли для запису. Знизу є смуга, яка показує інформацію про кількість вільного на диску місця.
4
Праворуч у вікні програми є кнопка «Додати». Натисніть по ній, і з'явиться вікно огляду. Виберіть файли, які вам необхідно дописати на диск. Слідкуйте за смугою знизу. Вона не повинна перевищувати червоної позначки, інакше ви просто не зможете записати вибрані файли на диск. Коли всі файли будуть додані, натисніть «Далі».
5
У наступному вікні ніяких параметрів змінювати не потрібно. Залиште все за умовчанням. Натисніть «Далі» і почніть запис. Коли процес запису буде завершено, з'явиться діалогове вікно з повідомленням про вдале прожиге диска. Дописувати інформацію можна доти, поки на диску повністю не вичерпається вільне місце.
6
Якщо на початку запису диска з'явилося діалогове вікно з помилкою або ж прохання вставити чистий диск, значить, раніше для вашого DVD-R використовувалася мультисессії. Це значить, що дописати інформацію на цей диск неможливо.