Як зшити накидку на крісло.

Оббивка крісла зношується швидше, ніж каркас. Щоб приховати дефекти оббивки ще міцною меблів, зшийте для неї знімні чохли. Крім того, такі накидки допоможуть захистити і нове крісло або вписати його в інтер'єр, якщо колірна гамма була підібрана невдало.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - олівець;
  • - лінійка;
  • - ножиці;
  • - тканина;
  • - нитки;
  • - швейна машина.
Інструкція
1
Зніміть мірки з крісла. Робити це зручніше сантиметровою стрічкою. Запишіть всі параметри.
2
Накресліть розгортку крісла (без ніжок). Це буде форма накидки. У центрі фігури повинен бути квадрат сидіння. До верхньої його межі прістройте прямокутник спинки (до висоти спинки при цьому додайте приблизно 15 см), а з боків - подвоєну висоту ручок крісла. До нижньої частини квадрата сидіння прірісуйте прямокутник, якщо хочете, щоб накидка злегка прикривала ніжки крісла спереду.
3
До всіх гранях отриманого багатокутника додайте 1,5-2 см припусків на шви. Виріжте викрійку і перенесіть її на тканину.
4
Вибирайте тканину для накидки, орієнтуючись на загальний стиль, в якому оформлена кімната, де стоятиме крісло. Ви можете вписати предмет в інтер'єр, вибравши для накидки матеріал, колір якого буде близький до відтінку стін і оббивці меблів. Також можна підібрати контрастний варіант, щоб крісло стало акцентом в інтер'єрі. Зверніть увагу на щільність матеріалу (він не повинен порватися або потертися після декількох місяців експлуатації) і тактильні відчуття від нього.
5
Прикріпіть викрійку до тканини за допомогою англійських шпильок. Завдяки цьому шаблон не зрушиться під час роботи, а значить і пропорції деталі не спотворяться. Виріжте заготовку.
6
Підігніть краю матеріалу з усіх боків по периметру на 1,5-2 см, які були залишені як припуски. Підігнувши матеріал два рази, прошийте його на швейній машинці швом зигзаг. Щоб не сумніватися в прямоті ліній, підгини можна заздалегідь пропрасувати праскою або приметать вручну.
7
Підберіть шовкові стрічки або шнурки, що збігаються з тканиною накидки за кольором. Накиньте заготовку на крісло. Помітьте ті місця, де повинні бути розташовані зав'язки - на кутах накидки на спинці, які опиняться на задній її боці. На передній частині спинки - в точках, які будуть розташовуватися напроти тільки що відзначених. За таким же принципом відзначте місця для тасьомок на зовнішній і внутрішній сторонах ручок крісла.
8
Пришийте стрічки до виворітного стороні виробу. Зав'язуючи їх попарно, ви закріпіть накидку на кріслі.