невеликий словниковий запас Як розширити можливості мови.

Збільшити свій активний словник на тисячу слів можна всього за три місяці. Головне - підмінити даремні "времяжоркі" на ефективні.
Вам знадобиться
  • 1. Словник, розмовник.
  • 2. Набір карток, візитниця і кольорові ручки, або найпростіший конструктор для створення сайтів.
  • 3. Можна скористатися готовими картками для запам'ятовування слів онлайн. Наприклад, http://mymentor.ru/
Інструкція
1
Виразне намір. Кожен з нас протягом дня витрачає кілька хвилин на релаксацію: ріжеться з колегами в кульки, розкладає пасьянс або поливає віртуальний квіточку. Безглузді здавалося б заняття, які нерідко викликають почуття провини. Вихід - шукати компроміс між корисним і приємним. Якщо є мета - розширити словниковий запас, значить, треба усвідомлено перетворювати це в гру-п'ятихвилинку і вбудовувати в робочий день.
2
На якому полі копати? Дуже важливо визначитися з тематикою: зрозуміти, які слова і навіщо потрібно вчити? Можливо, це стандартний туристичний набір, або спортивний сленг або езотеричні поняття для шанувальників незвіданого. А, може бути, це словниковий запас зі світу французької кухні. Не варто хапати перший-ліпший словник і вибирати слова методом тику. Найзручніше вчити блоками: "Історичні персонажі", "Сорти вин", "Філософські терміни".
3
Список. Вибравши словник, підручник чи розмовник, потрібно скласти особистий список заучувати слів. Припустимо, 50 або 100. Вкрай бажано записати їх від руки або хоча б набити і роздрукувати. Моторна пам'ять так само важлива, як зорова або слухова. До речі, не варто підривати мозок, намагаючись запам'ятати по п'ятдесят слів відразу. Краще визначити собі комфортну (це ключове слово!) Денну норму. І розтягувати список на 5,10,30 днів. Головне - добігти, зберігши бадьорий настрій, а не надірватися. Це логіка марафонця, а не спринтера.
4
Оформлення. Якщо робота пов'язана з поїздками та інтернету під рукою немає, то знадобиться кейс для картонних карток (підійде звичайна візитниця). Якщо робота пов'язана з комп'ютером і є вихід в інтернет, зручніше зробити найпростіший сайт, де на головній сторінці буде гіпертекстовий список слів, і кожен термін буде відкриватися на окремій сторінці. Сторінку з терміном потрібно буде заповнити ілюстраціями або творчими вправами на задане слово. І займатися цим найкраще в той час, який витрачатися на "розумовий перекур": шарики, квіточки і пасьянс.
5
Візуалізація. Кожне слово для заучування потрібно прожити, відчути, прив'язавши його до зорових і слухових асоціаціям, до потоку образів, яке воно породжує. Для цього або на шматочку картону, або на окремій сторінці потрібно намалювати це поняття, або підібрати фотографію-напоминалку. З чим у вас асоціюється абстрактне слово "буття"? З фотографією Землі з космосу, дідком в грецькій тозі або якоїсь священної книгою. Фантазія - найкращий помічник пам'яті!
6
Активний словник. Без використання слово вмирає. Тому важливо виконувати творчі вправи, складаючи фрази і невеликі тексти з вивчених слів. Нехай навіть це буде абсурдна казка про когнітивний дисонанс клептомана. Творчий процес включається підсвідомість, а значить, з'являється більше зачіпок, й слова не вислизне з пам'яті, як риба з рук. І, зрозуміло, потрібно читати тематичні тексти, виступати в дискусії, щоб зняти психологічний блок перед новими поняттями і звикнути до свого розширеного словником.