Як навчитися малювати метеликів.

Витонченість і краса метеликів зробили їх постійним мотивом для картин багатьох художників. Однак найчастіше все увагу віддається різнобарвним строкатим особинам, в той час як метелики, крила яких пофарбовані в стриманій гамі, можуть виглядати на малюнку виразно.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - простий олівець;
  • - ластик;
  • - акварель;
  • - пензлики;
  • - палітра.
Інструкція
1
Розташуйте аркуш паперу для акварелі горизонтально. Простим олівцем (твердість 2Т) намітьте контури метелика - загальний силует. Це потрібно для того, щоб правильно розташувати об'єкт на просторі листа. Залиште трохи «повітря» навколо метелики: між її крилами і краями аркуша повинен бути вільний простір.
2
Намалюйте центральну вісь для тулуба комахи. Зверніть увагу, що вона буде відхилена від вертикальної осі листа вправо приблизно на 30 градусів. Розділіть тулуб метелика на начерку на дві частини. Верхня буде трохи коротше нижньої.
3
До верхньої половинці тулуба прірісуйте крила. Довжина і ширина нижніх крил приблизно однакова. Верхні ж більше витягнуті по горизонталі. Позначте хвилясті краї крил.
4
Раскрасьте метелика аквареллю. Саме цей матеріал передасть насиченість і чистоту фарб і в той же час не втратить легкості і прозорості. Наносите фарбу в техніці «по сирому». Пройдіться мокрою чистої пензликом по лівому верхньому крилу метелики. Відразу після цього нанесіть на підставу крила (біля тулуба) темно-коричневий колір, тут же нижче додайте індиго і трохи кольору морської хвилі. Верхню частину залийте землистим відтінком коричневого з невеликим додаванням зеленого. Коли папір підсохне, намалюйте блакитну облямівку крила і помаранчеві плями. Там, де крило біле, залиште папір незафарбовані.
5
За таким же принципом розфарбуйте праве верхнє крило. Тільки кольору на ньому будуть більш приглушені, в нижній частині синій змішайте з коричневим, щоб отримати закритий майже чорний відтінок.
6
На нижніх крилах використовуйте колір індиго, перехідний в лазуровий (фарба змішається, якщо малювати нею по мокрій папері). У підстави і вздовж «прожилок» додайте коричневий і фіолетовий.
7
Змішайте чорний, коричневий і зелений кольори. Зафарбуйте получившимся відтінком тулуб метелика. При цьому з боків фарбу трохи размойте, щоб передати об'єм комахи.
Зображення метелика можна зустріти на ювелірних прикрасах і розписних дерев'яних виробах, кованих решітках та кераміці. Куди б ви не побажали помістити це дивовижно красиве істота, вам потрібно спочатку навчитися малювати метелика.
Вам знадобиться
  • - аркуш паперу;
  • - олівець;
  • - картинка з зображенням метелика.
Інструкція
1
Розгляньте картинку із зображенням метелика. Найголовніше - зрозуміти, звідки у неї ростуть крила. Початківці художники часто роблять помилку, прірісовивая пару задніх крил до нижньої частини. Обидві пари крил ростуть від тулуба. Зверніть увагу на будову тулуба. У метелика маленька кругла голова, довге овальне тіло і хвіст, який на площині виглядає як трикутник.
2
Проведіть вертикальну лінію. Позначте на ній загальну довжину тіла метелики. Розділіть відрізок на 2 приблизно рівні частини (нижня може бути трохи довше верхньої). Верхню частину розділіть приблизно на 4 частини.
3
Намалюйте в самому верхньому відрізку круглу голову. Лінія може бути неправильною, так що циркулем користуватися не варто. У середній частині намалюйте овал так, щоб проведена вами вертикальна лінія була його довгою віссю. Ширина овалу приблизно дорівнює ширині голови, але може бути трохи більше або трохи менше. У нижній частині намалюйте довгий рівнобедрений трикутник. Кінчик хвоста можна трохи відсікти або скруглить.
4
Намітьте напрямки крил. Контурні лінії проходять вгору і вниз по відношенню до осьової приблизно під кутом 45 °. Змикаються крила приблизно посередині тулуба, точку з'єднання краще теж відзначити відразу.
5
Намалюйте контури крил. Майже у всіх метеликів пара, розташована ближче до голови, набагато більше задній. Верхні крила мають форму, близьку до трапецієподібної, нижні нагадують пелюстка троянди або маку. Крила можуть бути дуже великими. Контурна лінія верхнього крила може бути приблизно в півтора рази довше тіла разом з головою і хвостом. Намалюйте трапецію, починаючи від голови і закінчуючи відміткою, де крила змикаються. Скруглите зовнішні кути.
6
Нижня крило теж можна почати з трапеції. Нижня контурна лінія починається на невеликій відстані від хвоста, вона приблизно дорівнює довжині тулуба. Майже таку ж довжину має і друга контурна лінія цього крила. Зробіть на кінцях відрізків позначки і з'єднайте їх дугою.
7
Зверніть увагу на те, що метелик абсолютно симетрична. Другу пару крил намалюйте в дзеркальному відображенні. На всіх крилах проведіть жилки - прямі, що розходяться до кінців.
8
Малюнок крил може бути дуже хитромудрим. Він складається з плям, смужок, зубців і т.п. Зробіть його таким, як вам подобається, якщо, звичайно, ви не малюєте метелика якогось певного виду. Прірісуйте довгі вуса. Обведіть контури і найбільш яскраві плями більш м'яким олівцем.