Як в'язати виворітну сторону.

В'язане полотно, виконане лицьовій гладдю (тільки лицьовими петлями), має другу - виворітну - сторону. Вона робиться простими виворітними петлями (що позначаються в посібниках з в'язання маленької чорної точкою) або виворітними схрещеними (велика чорна крапка з галочкою на вершині). Потренуйтеся на невеликому зразку, щоб навчиться в'язати виворітну сторону речі швидко і акуратно. Це стане основою для створення багатьох самовязаних виробів.
Вам знадобиться
  • - прямі спиці;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Наберіть на прямі спиці два-три десятка петель для створення виїзного зразка. Спочатку зв'яжіть лицьовій ряд, потім переверніть роботу. Нитка повинна лягти перед в'язанням.
2
Зніміть першу, кромочную, петлю і введіть праву спицю в наступну нитяну дужку. При цьому необхідно зробити рух на себе. Прихопивши нитка, витягніть нову петельку з вивороту роботи. Залишилася на лівій спиці дужку скиньте. Таким чином, у вас вийшла проста виворітна петля.
3
Спробуйте зв'язати виворітну схрещену петлю. При її поєднанні з лицьової схрещеною ви зможете створити більш щільне і еластичне полотно (це особливо рекомендується для в'язання гумок, шкарпеток, рукавиць та деяких інших виробів). Нитку знову розташуйте перед роботою - на вказівному пальці і правій спиці.
4
Введіть робочу спицю (вона повинна рухатися зліва направо!) В нитяну дужку на лівій стороні роботи. Прихопіть нитку і витягніть її у вигляді петельки на виворіт в'язання. Відпрацьовану дужку петлі з лівої спиці скиньте.
5
Тепер закінчите виворітний ряд до кінця або звичайними, або схрещеними виворітними петлями. Намагайтеся виконувати їх однієї величини, тоді полотно вийде рівним і гладким (не випадково виворітна сторона роботи називається «гладдю»). Часто петлі вивороту виходять слабкіше петель «особи» виробу. Щоб цього не сталося, робіть виворітні трохи більш тугими, ніж лицьові.
6
Продовжуйте виконувати зразок полотна панчішної в'язкою, тобто чергуйте лицьові і виворітні ряди. Якщо на одній стороні роботи ви вив'язувати схрещені, то повторюйте перехрестився і на звороті речі. Ніколи не плутайте в одному ряду прості і схрещені петлі, інакше в'язання виглядатиме кустарно.
Зверніть увагу
Виріб, повністю пов'язане лицьовими і виворітними рядами, завжди трохи згортається по нижній і верхній кромці. Щоб цього не допустити, зробіть по краях роботи щільніший узор (такий як гумка або платочная в'язка) або обв'яжіть готову річ гачком.
Корисна порада
При роботі з панчішними спицями у вас вийдуть кругові ряди панчішної в'язки. При цьому вам необхідно завжди виконувати тільки лицьові петлі.