Як виростити з листочка фіалку.

Фіалки (латинська назва Viola) вже давно затишно влаштувалися на підвіконнях і столешницах наших будинків. Вони приносять радість домочадцям, радуючи око розмаїттям забарвлення не тільки листя, але і численних квіток. Виростити фіалку з листочка зовсім не складно, до такого способу вдаються практично всі любителі цього роду рослин.
Інструкція
1
Виберіть тару. Для вирощування листа фіалки підійдуть обрізані пластикові пляшки, упаковки з-під молочної продукції або пара пластмасових стаканчиків різного об'єму (наприклад, 80 і 100 г). На поверхні дна маленького стаканчика проробіть кілька отворів, а потім вставте його в склянку більшого об'єму. Таким чином, вийде піддон, вода не потраплятиме на підвіконня, а що утворився повітряний зазор не дасть коріння рослини загнити. Якщо ви використовуєте звичайний горщик з блюдцем, обов'язково приготуйте дренаж. Для цього візьміть камені або невеликі шматочки пінопласту, укладіть їх на дно тари для вирощування фіалки.
2
Підготуйте грунт. Він повинен бути не дуже поживним і одночасно досить рихлим. Використовуйте верхової торф з додаванням піску або невеликої кількості нарізаного моху. Укладіть змішаний субстрат в тару так, щоб товщина шару вийшла рівною 4-5 см, потім ретельно зволожите грунт.
3
Приготуйте лист для посадки. Придбані поштою листя попередньо поставте в воду, щоб на стеблах утворилися коріння. Якщо у вас є доросла рослина, візьміть листочок з другого ряду, гарненько промийте його під проточною холодною водою. Чистим гострим лезом зріжте держак під кутом 45 градусів. Довжину держака залиште рівною 2-3 см.
4
Посадіть лист черенком в землю на глибину 1 см. Щоб держак НЕ накренився, ущільните пальцями грунт в місці посадки, поставте поруч опору - паличку, сірник, зубочистку.
5
Зробіть «тепличку»: накрийте лист разом з тарою поліетиленовим прозорим пакетом. Це дуже важливо для приміщень, що мають невисоку вологість. Якщо ви висаджуєте листя без коріння, то не турбуйтеся з приводу втрати ними пружності під плівкою, адже через 2-2,5 тижні, коли черешки дадуть коріння, тургор листочків відновиться. Чи не поливайте грунт до видалення «теплички». При успішному укоріненні держака, приблизно через місяць після висадки, зніміть пакет.
6
Після того, як з материнського аркуша з'являться нові паростки, або «дітки», як ласкаво називають їх любителі фіалок, розділіть рослини. Акуратно, намагаючись не пошкодити ніжні корінці, від'єднайте один від одного одержали паростки і посадіть їх в окремі горщики. Спочатку можна також використовувати пластикові стаканчики і робити теплицю з поліетилену, а через місяць дітки будуть готові почати нове життя.
7
Забезпечте фіалці хороше рівномірне освітлення для розвитку симетричної розетки, рівних живців і горизонтально орієнтованих листя.
Вирощування фіалок з листових живців є, мабуть, самим простим способом їх розмноження. На відміну від вирощування багатьох екзотичних рослин, процес укорінення живців фіалки не пов'язаний з додатковими складнощами і, слідуючи декільком простим радам, ви можете отримати з листа цілком життєздатне молоде рослина.
Вам знадобиться
  • - лист фіалки;
  • - невелика ємність з темного скла;
  • - деревне вугілля;
  • - керамзит або будь-який інший дренаж;
  • - листова земля;
  • - верхової торф;
  • - сфагнум.
Інструкція
1
Для живцювання виберіть здоровий лист з другого або третього ряду, якщо рахувати від нижньої частини розетки. Листовий держак повинен бути міцним, зеленим, без ознак засихання або гнілі.Отделіте лист від розетки і обріжте держак гострим ножем під кутом у сорок п'ять градусів. Зріз живця має злегка підсохнути, для цього залиште його на повітрі на півгодини.
2
Найчастіше листові живці укорінюють у воді. Щоб це зробити, візьміть темну скляну ємність з вузьким горлечком, наповніть її кип'яченою або відстояною водою кімнатної температури і поставте туди держак. Ємність з держаком слід тримати в освітленому місці, але уникати потрапляння на лист прямих сонячних променів.
3
Час від часу перевіряйте стан держака. Якщо він почав підгнивати, обріжте його знову, підсушіть зріз протягом сорока хвилин, загорнувши листову пластинку у вологу тканину, і обробіть місце зрізу деревним вугіллям. Після цього держак знову можна ставити в чисту воду.Следіте за рівнем води. Якщо він знизився, підлити в ємність кип'яченої води кімнатної температури.
4
Держак слід висаджувати в грунтову суміш, коли у нього з'являться корінці завдовжки сантиметр - півтора. Деякі квітникарі воліють тримати лист у воді до появи молодої листової розетки біля основи черешка, але при цьому існує небезпека, що частина держака і молодого листя встигне подгніть.Для приготування посадкової суміші візьміть дві частини листової землі, одну частину верхового торфу і дві частини сфагнума. Для посадки живця підійде невелика місткість на зразок пластикового стаканчика з набору одноразового посуду. Виконайте в дні стаканчика отвір і насипте на дно керамзит. Зверху викладіть добре перемішану і зволожену ґрунтову суміш і посадіть вкоріненого живця на глибину не більше одного сантиметра. Поливайте вкоріненого живця водою кімнатної температури. Можете накрити ємність з держаком прозорою скляною банкою або пластиковим пакетом.
5
Коли біля основи черешка з'являться молоді листові розетки діаметром чотири - п'ять сантиметрів, обережно вийміть рослина з стаканчика, відокремте поросль і розсадите по окремих горщиках.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=yH61aD7e1TA
Зверніть увагу
Вирощування фіалки з листа. На всіх етапах. В якості горщиків можна використовувати пластикову тару з під молочних продуктів. Пересадите фіалку разом з грудкою землі в горщик, більший діаметром на 1-1,5 см. Вниз і по краях додайте землю "Сенполія". Можна зробити цю землю самому: - 2 частини листової землі - 1 частина луговий землі - 1,5 частини хвойної землі - 1 частина піску - 1 чайна ложка товченого вугілля на 300 грам землі.
Корисна порада
Як виростити фіалку з листа. Вкорочувати черешок * аркуша фіалки має сенс у будь-якому випадку. Лист з укороченим черешком буде достатньо стійко триматися в субстраті і не доведеться застосовувати різні «підтримують» кошти типу шматочка пінопласту і пр .. Довжина черешка листа ніяким чином не впливає ні на приживлюваність листочка фіалки, ні на кількість діток. Тепличка з підручних засобів. Розглянемо два способи вирощування фіалки з листочка.