Як зробити годівницю для птахів. з чого можна зробити годівницю для птахів.

Люди завжди дбали про братів наших менших, і про пернатих в тому числі. Через складну екологічну ситуацію багато видів птахів зараз знаходяться під загрозою зникнення. Тому важливо пам'ятати про них і, по можливості, забезпечити їм турботу і догляд. Почати можна з елементарного подкармливания.

Звичайно, годувати птахів бажано цілий рік, але саме взимку вони страждають від голоду і холоду найбільше.

Для тих, хто хоче їм допомогти, найпростіший спосіб - це виготовити годівницю . Цей процес може стати цікавим і творчим не лише для дорослих, а й для дітей.

Зробити годівницю для птахів в домашніх умовах можна з самих різних матеріалів. Звичайно, можна відправитися в магазин і купити її там. Але чи не краще отримати задоволення і задоволення від своєї праці?

Давайте зупинимося на тому, як зробити годівницю для птахів, докладніше:

  1. Можна використовувати пакет з-під соку. Виконайте в нижній частині прямокутні або круглі отвори. Над ними можна зробити козирки. Наповніть годівницю кормом і підвісьте на гілку або віконну раму. Примітно, що синиці воліють такі годівниці більше інших птахів.
  2. Візьміть дві пластикові упаковки від локшини швидкого приготування. Використовуйте їх як дна, куди насипле корм, і даху. З'єднайте їх за допомогою шматочків фанери і болтиков. Слідкуйте за тим, щоб птахам всередині було не тісно.
  3. Гарну годівницю можна зробити з пластикової пляшки. Можна просто зробити в ній отвір, засипати корм і підвісити за вікном. А можна відрізати у пляшки горлечко так, щоб з однієї стінки в горизонтальному положенні утворився козирок. Під ним в цей отвір вставте дощечку і засинайте в пляшку корм.
  4. Використовуйте як годівниці вивільнену ємність з-під яєць. Прикріпіть в чотирьох кутах мотузочки. А тепер можете прив'язати годівницю з кормом до гілки.
  5. Можна виготовити годівницю-сітку, наповнену плодами горобини. Її облюбують снігурі, дрозди або омелюхи.
  6. Візьміть порожній рулон від паперових рушників, протягніть через нього стрічку. Вона повинна бути довгою, щоб годівницю реально було підвісити. Після цього намажте рулон медом і посипте пташиним кормом.
  7. Використовуйте як годівниці скляну банку. Обсяг її може бути від 1 до 3 літрів. Горлечко потрібно закрити капроном і проробити в ньому отвір (діаметр 5-6см).
  8. І, звичайно, можна зробити добротну дерев'яну годівницю. Що для цього знадобиться: 2 шматки фанери, 4 бруска і 4 рейки. Зверху до даху прикріпіть мотузку з кільцем і підвісьте годівницю на дерево.
  9. При виборі корму, віддайте перевагу родзинкам, насінню соняшнику, повітряного або роздробленої кукурудзі, борошняним черв'якам, очищеним земляним горіхам. Синиці і дятли люблять насіння гарбуза, соняшнику. Горобці і щиглики - пшоно, овес, просо. Снігурі та свірістелі- ягоди калини, горобини і бузини. Дятли і клести - шишки, горіхи і жолуді.

Допомагайте птахам, не дайте їм загинути від холоду і голоду. А пернаті, в свою чергу, допоможуть нам очистити сади до весни від шкідників.